|  ورود به سايت  |  1397/10/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1389/12/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 8929 مرتبه تعداد امتیاز: 34   (Article Rating)
نظرات معصومه ابتکار، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر در مورد چمران، قالیباف و پروین احمدی‌نژاد

نظرات معصومه ابتکار، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر در مورد چمران، قالیباف و پروین احمدی‌نژاد

دکتر معصومه ابتکار، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در گفت‌وگو با دهمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات – اسفند 89-  در مورد مهدی چمران رئیس این شورا گفته:

متن کامل مصاحبه

آقاي مهندس چمران سعي مي‌كند حد وسط را نگهدارد و وقتی می‌داند من به عنوان اصلاح‌طلب ميخواهم انتقادي را مطرح کنم، به من وقت مي‌دهد. وی در پاسخ به این سؤوال که اگر بخواهید در مورد آقای چمران یک جمله بگوئید، آن جمله چه خواهد بود: گفته: رئيس شورا. خبرنگار ماهنامه مدیریت ارتباطات پرسیده؟ رئيس عادلي هست يا نه؟ ابتکار پاسخ داده: رئيس شورا بهترين تعريف است.
 وی که نخستین زن معاون رئیس جمهور در جمهوری اسلامی ایران بوده است در مورد روابط خود با پروین احمدی‌نژاد، خواهر رئیس جمهور و عضو شورای شهر تهران تأکید کرده: ما با هم همكارهستيم، با هم سلام عليك داريم، در بعضي موضوعات با هم همفكريم و در بعضي موضوعات هم قطعاً با هم همفكر نيستيم و قطعاً فاصله فكري در بعضي از موضوعات داريم. تفاوت ديدگاه‌ها زياد است ولي آنقدر نيست كه شما فكر كنيد تفاوت‌ها از اشتراك‌ها بیشتر است. فهم مشتركي در مورد خيلي از موضوعات وجود دارد و خيلي جاها هم هست كه تفاوت ديدگاه وجود دارد. البته ما در حوزه مدیریت شهری بحث می‌کنیم. اگر آن چیزی که قانون از من خواسته و آن چیزی که من را در پیشگاه خدا و مردم روسفید می‌کند را انجام دهم، در اینصورت اشتراکات خیلی زیاد است.
خبرنگار ماهنامه مدیریت ارتباطات از ارتباط شورا با محمد باقر قالیباف، شهردار تهران پرسیده و ابتکار پاسخ داده: شورای شهر سعی دارد در حوزه سیاستگذاری، تعریف برنامه‌ها و تعریف خط‌ و‌مشی‌ها برای شهرداری، شفاف عمل کند و انتظار داریم شهردار هم در آن خط‌‌ومشی‌ها حرکت کند. شورای شهر جایی است برای جلب تعامل مردم، دستگاه‌های مختلف، رسانه‌ها و اینکه همه کمک کنند تا مدیریت شهری اتفاق بیافتد. بخشی از مدیریت یکپارچه شهری در شورای شهر دیده می‌شود. معنی مدیریت یکپارچه شهری اینست که همه بازیگران از دستگاه‌های دولتی گرفته تا شهرداری و... حضور داشته باشند. شورای شهر سعی می‌کند این اتفاق بیافتد. از طرف دیگر، نقش نظارتی را داریم، یعنی نظارت بر آنچه که مصوب و سیاست شده است، مثل طرح جامع شهر تهران، طرح تفصیلی شهر تهران که باید اجرا شود و.... شورای شهر میزان انطباق قوانین و مقررات با آنچه اتفاق می‌افتد را بررسی و بر آن نظارت می‌کند. تلاش می‌کنیم در تعامل با آقای قالیباف این نظرات را اعمال کنیم. کار دشواری هم هست. این دوره شورای شهر انتظاراتش بالا بوده است. بازنگری ساختار کلان شهرداری تهران بویژه بحث شرکت‌ها که اصطلاحاً حیات خلوت شهرداری تهران بودند را داشتیم. ابتکار از استقبال قالیباف از ادغام و یا انحلال بیش از 170 شرکت شهرداری تهران یا به تعبیر وی حیات خلوت شهرداری تهران خبر داده و در پاسخ به این سؤوال که دست‌ و بال آقای قالیباف بسته نشده است؟ پاسخ داده: نه، آقای قالیباف خیلی استقبال می‌کند. خودشان هم در این زمینه خیلی تلاش می‌کنند. همه می‌دانیم که یکی از نقاط ضعف شهرداری‌ها بحث انضباط مالی است. اگر شورای شهر بتواند این انضباط مالی را به‌گونه‌ای اعمال کند که به کندی پروژه‌های شهری هم منتهی نشود، هم می‌توانیم به سلامت کار مطمئن شویم و هم بهره‌وری نیروی کار و پروژه‌ها افزایش می‌یابد. اطمینان از کیفیت کار و رعایت استانداردها هم حاصل می‌شود. شورا توجیه فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی را برای همه طرح‌های شهرداری اجباری کرده است. اینها مجموعه انتظاراتی است که از آقای قالیباف داشته‌ایم.
 عضو شورای شهر تهران از عملکرد شهردار تهران نیز سخن به میان آورده است: ایشان خیلی تلاش می‌کند و سعی دارد با شورا همراه باشد. تعامل خیلی خوبی را با شورا در این مدت داشته‌اند؛ اگرچه مشکلات خیلی زیاد است. شهرداری تهران مجموعه عظیمی است که مشکلات خاص خودش را هم دارد. تعامل خوبی که در این دوره بین شورای شهر و آقای شهردار اتفاق افتاده، باعث شده است خیلی جاها این مسائل اصلاح شود. ایشان خوشبختانه انعطاف‌پذیری و همراهی خیلی خوبی با شورا دارند.
 ابتکار در این گفت‌وگو سخن گفتن از احتمال کاندیداتوری قالیباف برای انتخابات آینده رئیس جمهوری را خیلی زود دانست: نمی دانم. فکر می‌کنم در این مورد خیلی زود است صحبت کنیم.
 در این گفت‌وگو ابتکار از وضعیت فعلی رسانه‌ها و فشارهایی که نشریات مستقل تحمل می‌کنند، ریاستش در سازمان حفاظت از محیط زیست، کم‌وکیف هم‌نشینی اصولگرایان و اصلاح‌طلیان در شورای شهر تهران، وضعیت فعلی زنان و انگیزه محمود احمدی‌نژاد از معرفی سه زن برای کسب رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی در زمان معرفی کابینه دهم ، خاطره‌اش از حضور در میزگرد اجلاس دافوس و پاسخش به انتقاد مسؤول مصری در مورد عدم دموکراسی در ایران و فعالیتش در فضای مجازی سخن به میان آورده است.
دهمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات در 80 صفحه به قیمت 3000 تومان و تمام رنگی منتشر شده است.

جهت مشاهده گزارش تصویری گفتگو اینجا کلیک کنید

 

کد: 106
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • نظرات معصومه ابتکار، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر در مورد چمران، قالیباف و پروین احمدی‌نژاد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH