|  ورود به سايت  |  1397/09/19
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1390/10/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 7148 مرتبه تعداد امتیاز: 14   (Article Rating)
BBC مرتباً برای معرفی نماینده خود مکاتبه می‌کند

BBC مرتباً برای معرفی نماینده خود مکاتبه می‌کند

 مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با بیستمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات می‌گوید:  BBC مرتباً برای معرفی نماینده خود با ما مکاتبه می‌کند.

 متن کامل مصاحبه

 دکتر محمد جواد آقاجری، اضافه می‌کند «خبرنگاران در ایران آزاد هستند» و در خصوص رفع برخی چالش‌ها با تعدادی از رسانه‌ها یا خبرنگاران آنها اظهار می‌کند: «روز اول آنها را توجيه مي‌‌كنيم كه طبق ضوابط و مقررات ما عمل كنند. مانعي براي فعاليت‌شان وجود ندارد، مگر اينكه برخلاف اين رویه عمل کرده و از مسير خارج شوند كه برخورد با آن هم مراحل خودش را دارد؛ تذكر مي‌دهيم و سعي مي‌كنيم با گفت‌وگو مسائل را رفع كنيم...». او در این گفت وگو به پرسش‌های مختلف این ماهنامه تخصصی پاسخ داده و با ذکر آمار دقیق تعداد رسانه‌ها و خبرنگاران خارجی فعال در ایران، از رويترز، AP، فونیکس و CCTV چين، خبرگزاری فرانسه، الجزیره و رسانه‌هاي عراقي الاتجاه و الفرات به عنوان فعال‌ترين رسانه‌هاي خارجي نام برده است.

 

آقاجری با بیان اینکه ارتباط مستقيم سازمان‌ها با خبرنگاران خارجي مشكل قانوني دارد، ارتباط اجرای چارچوب‌های قانونی با مسائل انتخابات سال 88 را رد و اضافه می‌کند: تا آنجا كه بنده مي‌دانم همیشه همين‌طور بوده است. او در پاسخ به اینکه آیا پيش آمده منع كنيد كه رسانه‌های خارجی سوژه‌اي را اطلاع‌رساني كنند يا نکنند؟ می‌گوید: بستگي به مورد دارد. ما بعضي اولويت‌ها را در نظر مي‌گيريم كه بيشتر مربوط به بحث امنيت خود خبرنگار است. و اینگونه مثال می‌آورد: ما بعد از انتخابات درگيري‌هايي را در خيابان‌ها داشتیم. ما از خبرنگاران مي‌خواستيم با احتياط حركت كنند. حتي همين بحث انگلستان كه صورت گرفت، براي مصونيت‌ آنها گفتيم حتماً با ما هماهنگي‌ها را انجام بدهيد، نه اينكه نفي مطلق کنیم.

وی با اعلام اینکه در دوره مدیریتش و طی دو سال اخیر فقط خانم اسپینوزا نماینده روزنامه «ال‌پائیس» از اسپانیا بود که طبق موازین و مقررات ما عمل نمی‌کردند و خودشان به دلیل تذکرات از اینجا رفتند ولی مجوز روزنامه ال‌پائیس لغو نشده است و مسؤولان روزنامه می‌توانند خبرنگار دیگری را معرفی کنند.

وی در مورد اخراج خبرنگار BBC هم گفت: در واقع بعد از انتخابات، جان لاین نماینده BBC به دلیل اینکه بعضی قوانین را رعایت نکرده بود اخراج شد اما BBC World را همچنان داریم. وی در پاسخ به این سؤوال که؛ یعنی الان BBC فعال است؟ گفت: بخش فارسی BBC که الان نمایندگی ندارد. ما می‌گوییم دفتر نمایندگی در ایران؛ BBC فارسی دفتر نمایندگی ندارد، BBC عربی هم همین‌طور. BBC World نمایندگی دارد ولی مدیرش اخراج شده. ممکن است یک خبرنگار اخراج شود ولی نمایندگی هنوز در ایران باشد. BBC World در ایران نمایندگی دارد اما فعال نیست.

 آقاجری به این پرسش که یعنی اگر  BBC World  فردا یک نماینده معرفی کند، شما منعی برای فعالیت این شبکه ندارید؟ افزود: ما بررسی‌ می‌کنیم. مرتب کسی را معرفی می‌کنند، آمدند و رفتند، مذاکره کردیم ولی تا کنون به نتیجه‌ای نرسیدیم.

متن کامل پرسش ‌و پاسخ‌های خواندنی ماهنامه مدیریت ارتباطات با مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بیستمین شماره این ماهنامه بخوانید.

علاقمندان به تهیه ماهنامه مدیریت ارتباطات می‌توانند علاوه بر کیوسک‌های مطبوعاتی، آنرا از طریق خرید آن‌لاین از سایت www.cmmagazin.ir و یا www.prshop.ir تهیه نمایند.

کد: 216
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • BBC مرتباً برای معرفی نماینده خود مکاتبه می‌کند
  • BBC مرتباً برای معرفی نماینده خود مکاتبه می‌کند
  • BBC مرتباً برای معرفی نماینده خود مکاتبه می‌کند
  • BBC مرتباً برای معرفی نماینده خود مکاتبه می‌کند
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH