|  ورود به سايت  |  1397/10/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1389/05/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 8304 مرتبه تعداد امتیاز: 39   (Article Rating)
حاكميت ليبراليسم فرهنگي را رد مي كنم

حاكميت ليبراليسم فرهنگي را رد مي كنم

ماهنامه مديريت ارتباطات بعد از دو گفت و گوي اختصاصي با حميد بقايي ، معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي و اكبر هاشمي رفسنجاني ، رييس توأمان مجمع تشخيص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبري که بازتاب بسیار وسیعی داشت ، اين بار در شماره مرداد ماه خود به سراغ سيد محمد حسيني ، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي رفته و طي سه ساعت و نيم گفت و گو با وي به طرح ۷۵ سئوال در حوزه هاي مختلف پرداخته است. در مقدمه این مصاحبه می خوانیم:

 متن کامل مصاحبه

 

بیش از 10 ماه است كه او عهده‌دار مسؤولیت یكی از مهم‌ترین و حساس‌ترین وزارتخانه‌های كشور شده است. زمانی این حساسیت بیشتر می‌شود كه دولت دهم اولویت خود را فرهنگی دانسته و اتفاقاً خیلی وقت‌ها از همین زاویه مورد انتقاد قرار گرفته و می‌گیرد. ظهر پنج‌شنبه یكی از روزهای گرم تیرماه برای مصاحبه با دكتر حسینی به ساختمان بهارستان رفتیم. پرسش‌ها متنوع و فراوان و آقای وزیر صبور. به همه پرسش‌ها پاسخ داد؛ در كمال آرامش و بدون رودربایستی! مطبوعات و عملكرد هیأت نظارت بر مطبوعات، ماهواره و سیاست‌های كشورمان در خصوص توسعه روزافزون شبكه‌های فارسی‌زبان، وضعیت انجمن‌های صنفی از جمله انجمن صنفی مطبوعات، سینما و نحوه مشاركت اهالی سینما در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها، كتاب و امكان تجدید نظر مجدد در صدور مجوز انتشار كتاب‌های بلاتكلیف، تئاتر و برنامه‌های ارشاد برای توسعه آن، موسیقی و حساسیت‌های مربوطه، نحوه انتصاب معاونان وزیر و رد این شائبه كه معاونان وزیر به انتخاب رئیس‌جمهور معرفی می‌شوند، توسعه فعالیت‌های قرآنی و... از جمله مواردی بود كه دكتر حسینی به سؤالات پیرامون آنها پاسخ داد. حسینی با اشاره به فضای فرهنگی موجود در کشور، ضمن تشریح سیاست‌های این وزارتخانه در حوزه‌های هنری و فرهنگی، هرگونه توجه دولت و وزارت ارشاد به لیبرالیسم فرهنگی را نیز رد کرد. او همچنین با انتقاد از ریاست 30 ساله دكتر جاسبی بر دانشگاه آزاد اسلامی، از مخالفت جدی خود در قبال ارائه پیشنهاد یكی از اعضای دولت مبنی بر پذیرش مسؤولیت این دانشگاه توسط وی خبر داد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان مصاحبه و وقتی كه گفتیم «آقای وزیر! می‌خواهیم خواهش كنیم در كنار تابلوهای عكس آقایان وزرای گذشته بایستید تا از شما عكسی بگیریم»؛ به چند سؤال سرپایی پاسخ‌هایی داد كه نسبت بین او و برخی از سیاستمداران را مشخص می‌كند. آقای وزیر این را هم اضافه كرد كه برای نخستین بار از زمان وزارتش با یك نشریه گفت‌وگوی اختصاصی كرده است؛ آنهم گفت‌وگویی سه ساعت و نیم که شاید تکرارش نکند.

اما در این شماره و در کنار مصاحبه مهم با حسینی٬ مطالب تحلیلی٬آموزشی و تاریخی نیز منتشر شده است که در نوع خود جذاب و پرمحتواست. در روی جلد این شماره از ماهنامه٬ عناوین ذیر دیده می شود:

گفت‌وگوی اختصاصی مدیریت ارتباطات با مدیر هماهنگی گروه رسانه ای موبی، مالک شبكه فارسی‌وان:

حاضریم سریال‌های ضد ارزشی خود را حذف كنیم!

گفت‌وگو با محمد علی كاتوزیان، استاد دانشگاه آکسفورد در مورد نقش رسانه‌ها در مشروطه:

لجامگسیختگی مطبوعات در ایران از مشروطه آغاز شد

 نشستی با خانواده سردار ملی و نوادگان ستارخان:

می خواهم هفت دولت زیر پرچم ایران باشد

گفت‌وگو با محمد نهاوندیان در مورد نقش تجارت در روابط دیپلماسی:

فاکتور سیاسی بر اقتصاد ایران سنگینی میکند

 

 

زمینه‌های انتقال تجارب مدیریتی در گفت‌وگو با دکتر مهدی کرباسیان:

چرخ را نباید دوباره ساخت 

 

 

در سایر صفحات مدیریت ارتباطات نیز این مطالب به چشم می خورد:

پنجره جدید به‌روی اندیشه‌ها به قلم علی جهانی٬ رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمانی اسلام‌هراسی؛ مقدمه‌ای برای ایران هراسی به قلم دکتر حسن  بشیر٬ مدیر تلویزیون تمدن افغانستان در گفت‌وگو با مدیریت ارتباطات از سیاست‌های فارسی‌وان می‌گوید:فارسی‌وان با تبلیغات مذهبی به دنبال عوام‌فریبی است٬ واکاوی نقش رسانه‌های مشروطیت با دکتر علی قیصری، استاد تاریخ دانشگاه سن دیگو:اسلامبول، بمبئی و قفقاز، مسیرهای ورود مطبوعات  فارسی‌زبان به ایران٬ بررسی نقش روزنامه‌های ایرانی خارج از كشور در رخداد انقلاب مشروطه:بیداری ایرانیان در آن سوی مرزهای جغرافیایی٬ صادق زیبا کلام از منبر در شکل‌گیری نهضت مشروطه می‌گوید:منبر، رسانه جمعی نهضت مشروطه بود٬ آتش ارتباط‌گران سنتی بر خرمن قجرها به روایت كسروی به قلم سید مرتضی ابطحی٬ گفت‌وگو با محمد مهدی فرقانی درباره نقش رسانه‌ای بازار در جنبش مشروطه:بازار محل تبادل آگاهی بود٬نگاهی به كاركرد تلگراف در روزگار مشروطه:چشم و گوش قانون‌خواهان٬ شعر در استخدام جنبش مشروطه در گفت‌وگو با احمد ابوحمزه:شعر، رسانه‌ توده مردم بود٬ جستاری در مفاهیم ارتباطی متجلی در جنبش مشروطه:هم‌آغوشی موفق سنت و مدرنیته٬ قرائت‌خانه‌ها، یاریگر فرهنگ مكتوب در مشروطه به قلم گل‌گندم آق‌اولی٬ ارتباطات و تولد ملل نوشته‌ی سالار سیف‌الدینی٬ شایعه شناسی ٬ زبان بدن سیاستمداران ژست‌هایی غیرکلامی و چشم؛ آینه تفکرات ذهنی به قلم محسن بیات٬ معرفی هفته‌نامه تایم٬نگاهی به حضور سیاستمداران در رسانه‌ها؛مرغ عروسی و عزا ٬ چرا سیاستمداران روزنامه‌نگار می‌شوند؟به قلم نرگس رضایی٬ سياست، روزنامه‌نگاري و امنيت شغلي به قلم وحيد حاجي‌خاني٬ نسبت روزنامه‌نگار با سیاست چیست؟ تالار آینه‌هابه قلم مریم کیانی٬ گفت‌وگو با مهدی فضائلی: ضعف‌ رسانه ملی در تکنیک‌هاست٬ گفت‌وگو با قاضی‌زاده درباره تأثیر سیاست بر روزنامه‌نگاری٬جوانمرگی حرفه‌ای در رسانه٬ نقش تجار در گسترش ارتباطات سیاسی بین‌الملل؛ سفیران تجاری٬ تجارت یا دیپلماسی، کدام‌یک مؤثرترند؟به قلم پدرام سلطانی رئیس كمیسیون سازمان جهانی تجارت و سازمان‌های بین‌المللی اتاق ایران٬ لزوم استفاده از اهرم اقتصاد در روابط سیاسی به قلم حمید حسینی رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی٬ بررسی نقش تجار در روابط دیپلماتیک میان کشورهاسیاست اقتصادزده به قلم محمد عدلی٬ عسگراولادی:اتاق بازرگانی قدرت حل مشکلات اخیر تحریم را ندارد٬ در گفت‌وگو با عضو هیأت رئیسه اتاق ایران مطرح شد:دستگاه سیاسی دنباله‌روی دستگاه تجارت٬ در گفت‌وگو با مدیر روابط تجاری اتاق ایران:فعالیت اقتصادی زمینه‌ساز ارتباطات مدام سیاسی است٬ گفت‌وگو با هادی خانیكی، استاد ارتباطات :مذاكره در سیاست هنوز معنی سازش دارد٬ پشت کدام میز نشسته‌اید؟ به قلم محسن امینی استاد دانشگاه علامه طباطبایی٬ گفت‌وگو با دكتر رحيم محترم، استاد بازاريابي دانشگاه تهران در خصوص مذاكره تجاري: حرفه‌اي‌ها مذاكره را نمي‌بازند٬ پنج راه برای بردن چانه‌زنی٬ چگونه یك مذاكره‌كننده حرفه‌ای شویم: رمز مذاكرات برد - برد٬ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:آرایش مذاكره را به هم ریختم٬ پيش فرض‌ها حرف اول مذاكره را مي‌زنند به قلم لي‌لي اسلامي٬ فوتبال، ابزار شبيه‌سازي آينده به قلم اويس طوفاني اصل.

 گزارش‌تصویری‌گفتگو ‌با‌ سید محمد حسینی

گفتنی است علاقه‌مندان مي‌توانند اين ماهنامه از كيوسك هاي مطبوعاتي خریداری کرده و یا با مراجعه به سایت این ماهنامه به آدرس www.cmmagazine.ir   و تکمیل فرم اشتراک،آن را دریافت کنند.

کد: 27
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • حاكميت ليبراليسم فرهنگي را رد مي كنم
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH