|  ورود به سايت  |  1397/10/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1389/11/04 نظرات: 2 نظر نمایش: 7254 مرتبه تعداد امتیاز: 33   (Article Rating)
فارسی وان را یک رستوران می‌دانم

فارسی وان را یک رستوران می‌دانم

دکتر حسن خجسته، معاون سازمان صداوسیما که با ماهنامه مدیریت ارتباطات- بهمن ماه 89- گفت‌وگوی اختصاصی کرده است در بخشی از این مصاحبه نظر خود را در مورد فارسی وان چنین بیان کرده است:

متن کامل مصاحبه

من شبکه فارسی وان را یک رستوران مهم می‌دانم. فارسی وان در میانه راه فهمید، راهی که رفته خیلی خطرناک است. سعی کرد طوری عمل کند که مخاطبش را از دست ندهد چون مسیری که در پیش گرفته بود در نهایت به افت شدید مخاطب ایرانی می‌انجامید. خودشان هم متوجه شده‌اند که در کوتاه مدت شاید دیده شوند اما در بلند مدت در بین بسیاری از خانواده‌ها حذف می‌شوند. کما اینکه همین الان هم خیلی با افت مخاطب مواجه شده‌اند.

وی در مورد رابطه بین ارسال پارازیت و کاهش نخاطبان فارسی‌وان گفته: مانعي مثل پارازيت موقت است. چون در مقابل هر عمل فیزیکی عکس‌العمل فیزیکی هم وجود دارد. برای راه حل فیزیکی قطعا آنها چاره‌ای می‌اندیشند. به طور كلي راهبرد فیزیکی در اينگونه مواقع موقت است. مثلا برای محافظت قفل درب خانه‌اتان را عوض می کنید اما بعد از مدتی ممکن است دزدی پیدا شود که کلید دیگری دارد بنابراین اینها تنها راهبردهای موقتي هستند برای اینکه آمادگی پیدا کنید و به صورت عمقی با اینها مقابله کنید. خبرنگار ماهنامه مدیریت ارتباطات از دکتر خجسته پرسیده: آقای دکتر به نظر شما چرا شبكه‌هايي مثل فارسی وان به يکباره این مقدار مخاطب پیدا کردند؟ معاون برنامه ریزی و نظارت رسانه ملی پاسخ داده:

یکی از الزامات جامعه جدید تفریح و سرگرمی است. فارسی وان در واقع آمد و روی همین نقطه خالی نشست. ما در شبکه‌های تلویزیونی خود تفریح داریم اما به کثرت مورد نیاز مخاطب نیست. فارسی وان آمد و روی همین نقطه سرمایه‌گذاری کرد

خجسته در این گفت‌وگو از نقش رسانه ملی در حوادث پس از انتخابات، پیغام سفیر ونزوئلا به ایران پس از پخش تصاویر کشته شدن ندا آقاسلطان، تحلیل خود از استعفای گریکت مسؤول میز ایران در سازمان سیا پس از حوادث تیرماه 78 و... سخن گفت.

ارسال پارازیت بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای، رادیو و تلویزیون خصوصی، ارتباط مسائل رادیو جوان با استعفای خود از معاون صدا، همکاری رسانه ملی با شبکه‌های ماهواره‌ای، مسائل طرح شده بر سر برنامه‌های رادیو گفت‌وگو از دیگر محورهای این گفت وگو است.

گزارش تصویری اینجا

کد: 96
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • فارسی وان را یک رستوران می‌دانم
امتیاز بندی

نظرات
PSDK

# ارسال کننده: PSDK
   تاریخ ارسال: 1391/08/15
آقای دکتر حسن خجسته
چه شما فارسی وان را رستوران ببینید چه نبینید این رسانه دارد کارهایی می کند که از رسانه ملی ما یک صد هزارمش نیز بر نمی آید. علتش هم کنار آمدن با ذائقه سیاس ایرانی و صد البته خط و ربط بخشیدن به نیازهای مخاطبان .
حال آنکه در کشور ما این همه نویسنده و روشنفکر و هنرمند وجود دارد اما انحصار صدا و سیما در دست کسانی است که چندان شناختی از رسانه ندارند . هر چند که ممکن است ارادت بسیاری به دین و مباحث دینی داشته باشند .
در هر حال بی فایده است این جور ورود به قضایا
ناشناس

# ارسال کننده: ناشناس
   تاریخ ارسال: 1392/12/02
http://www.happysql.com/blog.php?pg=10419968
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH