|  ورود به سايت  |  1397/08/28
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/04/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 2017 مرتبه تعداد امتیاز: 6   (Article Rating)
نخستین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی جامعه اطلاعاتی منتشر شد

نخستین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی جامعه اطلاعاتی منتشر شد
نخستین شماره  فصلنامه علمی - پژوهشی جامعه اطلاعاتی با همکاری مشترک انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) منتشر شد. 

 

به گزارش روابط عمومی انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی، سیدتقی کمالی،‌ مسئول تحریریه فصلنامه جامعه اطلاعاتی با اعلام این مطلب گفت: برنامه ریزی برای انتشار این فصلنامه به عنوان نخستین نشریه جامعه اطلاعاتی کشور  به منظور ارتقای گفتمان و گسترش برنامه های علمی - پژوهشی در راستای تحقق فعالیت های علمی در عصر اطلاعات و با هدف کمک به جریان مفهوم سازی مستمر در عرصه جامعه اطلاعاتی انجام می پذیرد.

وی افزود: این فصلنامه می کوشد با ایجاد فضای درخور برای تولید اندیشه در زمینه مباحث جامعه اطلاعاتی و انتشار آن در محافل علمی و سیاستگذاری به بستر سازی برای تبادل فکر، مباحثه و گفت و گو میان صاحب نظران، روشنفکران،‌ تکنوکرات ها،‌ تصمیم سازان و سیاستگذاران یاری رسانده تا با نگرش علمی و تحلیلی به مباحث جامعه اطلاعاتی پرداخته شود  و امیدواریم با انتشار مستمر این فصلنامه ضمن مرتفع شدن خلا موجود در انسجام بخشی به مطالعات علمی و پژوهشی میان محققان زمینه مناسب برای گسترش مباحث جامعه اطلاعاتی در کشور فراهم شود.
کمالی همچنین با اشاره به مقالات درج شده در نخستین شماره فصلنامه جامعه اطلاعاتی گفت: این شماره از فصلنامه در بر دارنده مقالاتی چون سير تحول سياست های بين المللی اطلاعات و ارتباطات از «جريان اطلاعات» تا «اجلاس جهانی سران درباره جامعه اطلاعاتی» 1940 تا 2000، فضای سايبر و شبکه های اجتماعی؛ مفهوم و کارکردها و آموزش و يادگيری در عصر اطلاعات از ماشين آموزشی تا جامعه اطلاعاتی است.
ارزيابی شرايط ايجاد، توسعه و پيشبرد جامعه اطلاعاتی در ايران، روابط عمومی های سازمان های دولتی ايران و مسائل گذار به جامعه اطلاعاتی، تحول مفاهيم فضا - زمان در جامعه اطلاعاتی; ضرورت بازنگری در مفاهيم بنيادين جغرافيايي و نقش فناوری های اطلاعات و ارتباطات بر توسعه اقتصادی نوين در کشورهای شمال و جنوباز دیگر مقالات درج شده در نخستین شماره این فصلنامه است.
نویسندگان و پژوهشگران می توانند مقالات علمی و پژوهشی خود را از طریق پست الکترونیک Tisjournal@gmail.com برای ارزیابی به این فصلنامه ارسال کنند.
فصلنامه جامعه اطلاعاتی به مدیرمسئولی دکتر شهیندخت خوارزمی و سردبیری دکتر یونس شکرخواه و شورای علمی متشکل از اساتید برجسته دانشگاهی علوم ارتباطات و اطلاعات کشور منتشر می شود.
کد: 337
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • نخستین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی جامعه اطلاعاتی منتشر شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH