|  ورود به سايت  |  1397/10/27
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/05/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 1716 مرتبه تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)
حاشیه دیدار و گفت و گو با عفت مرعشی، همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی

حاشیه دیدار و گفت و گو با عفت مرعشی، همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی

ظهر روز دوشنبه 9 مرداد 91 و به بهانه بررسی نقش همسران رؤسای جمهوری در گسترش فعالیت‌های عام‌المنفعه، فرصتی دست داد تا به اتفاق امیر لعلی و علی شاملو با خانم عفت مرعشی، همسر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور اسلامی ایران در سال‌های 68 لغایت 76 گفت‌وگو کنیم.

 رئوف محسنی هم به عکاسی، مشغول شد. مصاحبه جالبی بود و البته قرار شد حتماً قبل از چاپ، بخوانند و تأیید کنند. آقا محسن که قبل از مصاحبه دفتر را ترک کرد تأکید داشت که اول قدری با مادرشان صحبت کنیم و بعد سؤوالات را مکتوب بدهیم تا پاسخ دهند. اصرار داشت پرسش و پاسخی مطرح نشود که مشکلی ایجاد شود. گفتیم این بر خلاف مرام و مسلک ماهنامه است و می‌خواهیم مصاحبه زنده باشد. ایشان که رفت، به لطف حضور فائزه خانم، هم خانم مرعشی راحت‌ صحبت کرد و هم عکاس، اجازه عکسبرداری پیدا کرد. خانم مرعشی، خیلی تلاش می‌کرد که عکس کمتری از ایشان گرفته شود. آخر مصاحبه هم گفت: به غیر از یک یا دوتا عکسی که می‌خواهید چاپ کنید، مابقی را پاک کنید، من راضی نیستم .

 به هر حال مصاحبه خوبی شد و اگر در تنظیم آن، دقت شود اطلاعات جالبی به مخاطبان منتقل می‌شود. در حین مصاحبه، ضمن آنکه سؤوالات مربوط به موضوع مصاحبه مطرح شد، پرسش‌هایی هم در مورد روابط ایشان و آقای هاشمی از زمان اولین آشنایی این دو با هم تا کنون، روابطشان با بچه‌ها و نوه‌ها و نتیجه‌ها، روابطشان با همسران رؤسای جمهوری که ایشان با آن‌ها دیدار کرده‌اند و... بیان شد. نکته جالب این‌بود که به محض خروج هریک از پرسشگران از حیطه موضوعات در نظر گرفته شده، ایشان می‌گفت: قرار نبود از این سؤوالات بپرسید.

در این مصاحبه وی در مورد رفت‌وآمدهای خانوادگی رؤسای جمهور و همسران آن‌ها با هم و اینکه با خانواده آقای خاتمی و همسر ایشان رفت‌وآمد داشته و دارد ولی با آقای احمدی‌نژاد رفت‌وآمد خانوادگی نداشته، ولی همسر وی را دیده و می‌شناسد هم توضیحاتی ارائه کرد.

تأکید بر اینکه حاج‌آقا- آیت‌الله هاشمی رفسنجانی- بسیار خونسرد هستند و هیچوقت از کوره در نمی‌روند و حتی در مورد شکنجه‌هایی که قبل از انقلاب شده بودند هیچوقت صحبت نکرده‌اند و یا اینکه ایشان به اعضای خانواده استقلال واقعی داده‌اند و همیشه مدافع حقوق زنان بوده‌اند از نکات دیگر و جالبی بود که خانم مرعشی بر روی آن‌ها تأکید داشت. این بخش از سخنان وی به شدت مورد تأئید و تأکید فائزه هاشمی نیز  قرار گرفت که سرگرم کار با کامپیوتر بود. همسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه حاج‌آقا هیچ فشاری بر روی خود احساس نمی‌کند ادامه داد که ایشان قبل و بعد از انقلاب، کارش را دوست دارد و هیچوقت خسته نشده است. او بر همراهی خود با ایشان نیز تأکید کرد.

وقتی از میزان ارتباطات این خانواده با مردم پرسیدیم٬ همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه آقای هاشمی و خانواده وی از مردم و با مردم هستند به جریان عادی زندگیشان اشاره کرده و گفت که هنوز هم نامه های مردم و درخواست های آنها را برای رسیدگی به حاج آقا تحویل می دهد و تا جایی که برایشان مقدور باشد به مسائل مردم رسیدگی می کنند.

مصاحبه با خانم مرعشی پر است از نکته‌های خواندنی و جذاب از حضور مقامات ارشد کشورهایی که به منزل شخصی  آنها نیز آمده‌اند و حرف‌و حدیث‌ها پیرامون خانواده هاشمی و... که در صورت آماده شدن پرونده، در شماره شهریور ماه منتشر خواهد شد.

این حاشیه بهانه ای است برای دعوت از استادان٬ نویسندگان و تحلیلگرانی که مایلند مطلب آنها در مورد موضوع پرونده یعنی٬ نقش همسران رؤسای جمهوری در گسترش فعالیت‌های عام‌المنفعه در مدیریت ارتباطات و البته در صورت برخورداری از استانداردهای ماهنامه منتشر شود.

کد: 350
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • حاشیه دیدار و گفت و گو با عفت مرعشی، همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH