|  ورود به سايت  |  1397/10/26
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/05/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 1362 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
ارتباط با حی ازلی

ارتباط با حی ازلی

 

« هو »
ای خدای مهربان!

ای پروردگار بی انباز!

ای که رو به سوی تو داشتن مرا چون، ذره‌ای می‌کشاند تا اوج پرواز.
گرچه هر لحظه دم و بازدم­من چیزی جز ثنا و اثبات نیاز این بنده­ی کوچک به تو مهربان بزرگ نیست، اما باز گویی همچون؛ مشتاق بی قراری هستم، برای به زبان جاری کردن دعا و نیازم­از ته ­جان­ به آستان ملکوتی آن بی‌کران جانان!
دوست دارم دعا کنم، با تو! راز بگویم برای تو! و بنشینم خاضعانه برسجاده نیاز در آستان کبریایی تو!می خواهم
تنها با تو راز و نیاز کنم! و درد دل با تو ساز کنم!
پس ای خدای بی مثال!
من دعایم را آغاز می‌کنم با نام نکویت «الله» که جامع همه صفات و اسماء حسنای توست.
پروردگارا!
درهای راز و نیازم را به سوی دشت‌های مهربانی و عطوفت تو می‌گشایم و بال‌های پروازم را به سوی آسمان پر برکت و رحمتت گسترده می‌کنم. اگرمرا د دل کوچکم را تنها قطره‌ای از آن باران رحمتت خیس کند بردم!
خدایا!
با حمد و سپاس خالصانه تو لب می‌گشایم و به نعمت و احسانت راه حق و صواب را می‌جویم و ایمان و یقیین دارم که تو مهربان‌ترین مهربانان عالمی در جایگاه گذشت و بخشش!
و البته سخت‌ترین انتقام گیرنده در جایگاه عقوبت!
اما همواره عفو و رحمتت بر غضبت غلبه دارد و این از ویژگی‌های یگانه توست که بندگانت را همیشه به تو امیدوار می‌کند، تا جایی که گاهی راه گستاخی پیشه می‌کنند!
بزرگی و کبریایی تنها و تنها برازنده توست و هیچ کس را نسزد.
خدایا!
تو به من منّت نهاده و اجازه دادی که به درگاهت روی آورم ومشتاقانه دعا کنم و با همه کوچکی‌ام بی پروا خواسته‌هایم به تو عرضه کنم و امیدوارانه فقط از تو طلب کنم. پس ای پروردگار شنوا و بینا، ندایم را بشنو و سپاسم که خاص توست بپذیر و دعایم را که زمزمه‌ي عاشقانه‌ای برای توست و با دل شکسته و تنهایم عرضه می‌شود اجابت کن.
خدایا!
خواسته‌ام را برآور و از لغزش‌هایم درگذر. تو کریمی، آن کریمی که بسیار غصّه‌ها و اندوه‌ها را از من برطرف کرده و می‌کنی و چه همّ و غم‌ها که از من زایل کرده و می‌کنی! تویی که رحمت‌ها و خوبی‌ها را بر خلایق منتشر کرده‌ای، بی‌کران و بیرون از شمارش.
زنجیر‌های بلا را بدون اینکه بدانم تو در هم گسسته‌ای و می‌گسلی، تو نازنینی که آرامش را کریمانه می‌بخشی و بر دل‌های بندگانت به جای آن سکینه می‌نشانی. تو قادری، در حالی که شریکی نداری و از هر کمک کاری بی‌نیازی و همه به تو نیازمند.
یگانه معبودا!
در اوج قدرت و صلابت بی نیاز از جفتی و غنی و بی‌نیاز از فرزند و هر گونه مددکار.
والاترین تکبرها و ستایش‌ها را تنها تو سزاواری!
قربان وجودت که مثل و شبیه نداری و در بزرگی و بزرگواری همتانداری.تو را سپاس که امرت در خلایق نافذ است و حکم ات  جاری،چه خلق بداندوبفهمدو یا از سر غفلت و سرخوشی نداند وفهم­نکند.
اوصاف زیبا و دلپذیرت آشکار و بزرگواریت پدیدار است و لحظه‌های نور افشانی و جلوه های روحانی ات پنهان نیست دست عنایت تو به جود و بخشش گشاده است، در حالی که گنجینه‌های رحمتت از این بخشش نقصان نا‌پذیر است و شک ندارم که از زیادی عطا و بخشش ات به خلایق، نه تنها کاستی در خزانه بی پایانت نمی‌ آید، که بر عکس بر جود و کرامتت و سرشار شدنش می‌ افزاید.
ای خدای کریم!
تو چشمه‌ی فضل جوشانی که خروشت پایان ندارد! و سیراب کردنت بی‌نقص و بی‌انتها.
خدایا!
برآوردن خواسته‌های خلایق از سوی تو هر اندازه که بزرگ و سترگ باشد، سهل و آسان است.
خدایا!
آمرزش گناهان و بخشش خطاها و پرده‌پوشی جسارت‌ها و زشتی‌های ما سجیّه‌ بی مثال توست! پس از ما درگذر و بر ما و خطاهایمان قلم عفو درکش.
نیکوپروردگارا!
صبرت در برابر جرم و ظلم بندگان که به عمد یا به سهو و خطا مرتکب شوند، بی حد است تا جایی‌که آن‌ها را به طمع بیشتر خواستن مدام به آستان کرمت کشانده و سوق می‌دهد!
ای خدای مهربان!
من نیز چون بنده‌ای کوچک و نیازمند، به خوان فضلت چشم دوخته‌ام و از اقیانوس لطفت فزون‌تر از پیش می‌خواهم، مرا دریاب اگر چه خود می دانم استحقاق آن را ندارم.
معبودا!
از بس مهربانی گاهی از تو، گستاخانه و با عطاب درخواست کرده و می‌کنم، چون مثل تو مولایی بخشنده و مهربان ندیدم!و مانند تو صبور و خطاپوش نیافتم!
تو رب منی و سرفرازانه به تو افتخار می‌کنم، پس مرا چنان تربیت کن که به حق نیکان درگاهت که (درود بی‌کران بر آنان باد) تو نیز به من ببالی و از من هیچ‌گاه خجل نگردی.
              آمین یا رب العالمین
             ( علی جهانی 8/5/91 )
کد: 352
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • ارتباط با حی ازلی
  • ارتباط با حی ازلی
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH