|  ورود به سايت  |  1397/08/25
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/06/06 نظرات: 0 نظر نمایش: 1973 مرتبه تعداد امتیاز: 14   (Article Rating)
صدای آمریکا ملزم به عدم پخش برنامه برای شهروندان آمریکایی است

صدای آمریکا ملزم به عدم پخش برنامه برای شهروندان آمریکایی است
اصل و قانونی که صدای آمریکا ملزم به رعایت آن است، عدم پخش برنامه برای شهروندان آمریکایی است و هدف از تصویب این قانون حفاظت از مردم آمریکا در مقابل سیاست پروپاگاندایی دولت آمریکا ذکر شده است.
«رسانه؛ داستان استراتژی» یکی از پرونده‌های جدیدترین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات- شهریور 91- است که به بررسی دلایل نداشتن استراتژی مشخص در اغلب رسانه‌ها است. در این پرونده، علاوه بر یادداشت، مصاحبه‌هایی هم با برخی صاحبنظران به چاپ رسیده است. در یکی از مطالب با عنوان صدای آمریکا در گرداب سیاست‌های BBG و به قلم فاطمه پورمعصوم ، مراحل تأسیس، اداره و چگونگی پیگیری سیاست‌های دولت آمریکا از طریق شبکه‌های رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی صدای آمریکا تشریح شده است. بخشی‌هایی از این مطلب را می‌خوانید:
-     در اولین گام برای شناخت سازمان رسانه‌ای «صدای آمریکا» می‌توان به «مرکز هماهنگی اطلاعات دولت آمریکا» اشاره کرد؛ مرکزی که در جنگ جهانی دوم اقدام به تهیه اخبار جنگ و پخش آن به‌وسیله امواج کوتاه رادیو تجاری آمریکا می‌کرد و بعد از وارد شدن آمریکا به جنگ، برای اولین بار شبکه رادیویی «Voice from America» را برای آلمان پخش کرد.
-      صدای آمریکا یک مرکز رادیویی و تلویزیونی و مرکز سخن‌پراکنی خارجی است که برای دولت فدرال آمریکا کار می‌کند و به‌طور بین‌المللی به صورت رادیویی، تلویزیونی و از طریق اینترنت برنامه می‌سازد که هدف آن ایجاد دید مثبت به دولت آمریکاست.
-         این سازمان رسانه‌ای از طرف دفتر سخن‌پراکنی بین‌المللی (BBG) و از طریق مالیات پرداختی شهروندان آمریکایی اداره می‌شود.
-     اصل و قانونی که صدای آمریکا ملزم به رعایت آن است، عدم پخش برنامه برای شهروندان آمریکایی است و هدف از تصویب این قانون حفاظت از مردم آمریکا در مقابل سیاست پروپاگاندایی دولت آمریکا ذکر شده است ولی با همه این اوضاع، مردم آمریکا به‌وسیله امواج کوتاه یا اینترنت به این شبکه دسترسی پیدا می‌کنند و نسبت به سیاست‌های خارجی ایالات متحده نسبت به سایر کشورها آگاهی و شناخت پیدا کرده‌اند.
متن کامل این مطلب در بیست‌وهشتمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده است.
کد: 363
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • صدای آمریکا ملزم به عدم پخش برنامه برای شهروندان آمریکایی است
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH