|  ورود به سايت  |  1397/10/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/08/08 نظرات: 1 نظر نمایش: 1607 مرتبه تعداد امتیاز: 14   (Article Rating)
به هم خوردن تعادل منابع و مصارف در مطبوعات و چند پیشنهاد

به هم خوردن تعادل منابع و مصارف در مطبوعات و چند پیشنهاد

 روند تولید نشریات چاپی به دلیل گران شدن ابزار و وسائل موردنیاز و بویژه کاغذ، با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است. در روزهای اخیر اخبار بیشتری  از کاهش تعداد صفحات، تأخیر در انتشار و یا  توقف انتشار مطبوعات، به دلیل مسائل اقتصادی منتشر می‌شود. در این میان، مطبوعات مستقل و تخصصی بیش از مطبوعات دولتی و یا وابسته به جناح‌های سیاسی و پایگاه‌های قدرت، آسیب‌پذیرند.

امیر عباس تقی پور
مدیرمسؤول ماهنامه مدیریت ارتباطات

اگر همه این‌ها را در کنار مسائلی مانند کاهش قدرت خرید مردم و حذف مطبوعات از سبد کالای خانوار، کاهش شدید آگهی‌ها به عنوان اصلی‌ترین منبع تأمین مادی اکثرنشریات چاپی، مشکلات توزیع و هزینه‌های مالی و اداری قرار دهیم نتیجه خواهیم گرفت که تعادل منابع و مصارف  مطبوعات به هم ریخته  و یا در حال به هم ریختن است و اگر دیر بجنبیم ممکن است اتفاقات ناخوشایند دیگری در تاریخ مطبوعات مکتوب، به ثبت برسد.


چند پیشنهاد:


1-  مجموعه تصمیم‌گیرندگان و مدیران رسانه‌های مکتوب با هم‌فکری می‌توانند برای این برهه، برنامه‌ریزی و تدبیر کنند. برگزاری جلسات هم‌‌اندیشی و هماهنگی، بصورت منظم و هفتگی با هدف شناخت مشکلات، بررسی راه‌کارهای غلبه بر مسائل و اتخاذ تصمیماتی که منافع جمیع مطبوعات را پوشش دهد.


2-  به اشتراک گذاشتن امکانات. استفاده مشترک از برخی امکانات مانند فضای کار، تجهیزات(فنی و هنری) و نیروی انسانی در کاهش هزینه‌های تمام شده مطبوعات، بسیار مؤثر است.


3-  استفاده از امکانات گسترده و ارزانتر دنیای مجازی از طریق راه‌اندازی نسخه‌های وب و یا سامان‌دهی و ارتقای سایت‌های موجود نشریات و تشویق مخاطبان برای خرید نسخه‌های پی دی اف با قیمت کمتر از نشریه کاغذی.


4-  اصلاح سیاست‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و تخصیص یارانه بیشتر به نشریات منتشر شده در فضای وب به جای نشریات چاپی.


5-  بازتر شدن فضای نقد و بررسی مسائل روز در مطبوعات نیز می‌تواند منجر به افزایش تولید مطالب اختصاصی و کاهش سهم اخبار نقل شده از خبرگزاری‌ها و در نهایت استقبال بیشتر مخاطبان شود.


با تدبیر و برنامه‌ریزی، خسارات شرایط فعلی به حداقل خواهد رسید

کد: 380
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • به هم خوردن تعادل منابع و مصارف در مطبوعات و چند پیشنهاد
  • به هم خوردن تعادل منابع و مصارف در مطبوعات و چند پیشنهاد
  • به هم خوردن تعادل منابع و مصارف در مطبوعات و چند پیشنهاد
امتیاز بندی

نظرات
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH