|  ورود به سايت  |  1397/10/27
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/08/25 نظرات: 0 نظر نمایش: 1765 مرتبه تعداد امتیاز: 11   (Article Rating)
فیس‌بوک رسماً نام یک هفتم جمعیت زمین را در خود ثبت کرده است

فیس‌بوک رسماً نام یک هفتم جمعیت زمین را در خود ثبت کرده است
پشت پرده موفقیت‌های یک شرکت نه چندان عظیم که شاخه ارتباطات را در دنیا به سمت دیگری هدایت کرده است، چیست؟

سعید نوری آزاد از دانشجویان نمونه کشوری که اسفندماه 90 از سوی رئیس‌جمهور مورد تقدیر قرار گرفت و در اردیبهشت ماه سالجاری نیز در هفتمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک با مقاله «تعامل روابط‌عمومی الکترونیک و رسانه ترکیبی تعاملی»، نظر بسیاری از متخصصان و کارشناسان روابط‌عمومی و رسانه را به خود جلب کرد در سی‌امین شماره ماهنامه مدیریت گزارشی در خصوص فرآیند یک میلیارد نفره شدن فیس بوک را منتشر کرده است.

او در بخشی از گزارش خود آورده:
نزدیک ظهر روز چهاردهم سپتامبر، یک صفحه تلویزیونی خیلی بزرگ تعداد کاربران فعال فیس بوک را در سراسر جهان نشان می‌داد. حدود صد نفر شامل «مارک زاکربرگ» و نماینده‌های ارشدش، آمار کاربران که در هر دقیقه حدود هزار نفر بالا می‌رفت را تماشا می‌کردند. 999,980,000...999,990,000...1,000,000,000. شمارش‌گر بعد از ثبت عدد ده رقمی برای تأکید بر موضوع لحظه‌ای از حرکت باز ایستاد: یک میلیارد کاربر... جشن و شادمانی، بسیار ساده‌تر و بی‌تجمل‌تر از آن بود که بتوان تصور کرد. فیس‌بوک رسماً نام یک هفتم جمعیت زمین را در خود ثبت کرده است. این اتفاق واقعاً بزرگ‌تر از یک رویداد نظری و خیالی بود، مثل زمانی که سازمان ملل جمعیت جهان را اعلام کرد. آرایه و نظم خاص کامپیوترهای فیس‌بوک به تعداد زیادی کاربر کمک می‌کند تا کارهای زیادی انجام دهند و بهترین کاری که می‌توانند کنند حساب و کتاب آماری است. بعد از کمی هلهله و فریاد و دست دادن و سرخوشی، زاکربرگ و کارمندانش همان کاری را می‌کنند که بعد از دستیابی به هر موفقیت بزرگی انجام می‌دهند؛ به سر کارشان برمی‌گردند.
در بخشی دیگر از این گزارش آمده: زاکربرگ جشن‌های بزرگ نمی‌گیرد، نه برای عروسی و نه موفقیت‌های شرکت.
گزارشگر با ذکر دلایلی به نقل از زاکربرگ، به بیان چرایی اعتقاد او به جشن نگرفتن برای چنین موفقیت‌هایی می‌پردازد و در ادامه می‌نویسد: چرا فیس‌بوک موفق شد؟ دلایل زیادی وجود دارد که چرا اول فیس‌بوک موفق به انجام این کار شد، کسانی که فیلم «شبکه اجتماعی» را دیده‌اند، تعدادی از دلایل را می‌دانند: بلندهمتی زاکربرگ، به‌کارگیری طرح‌های جذاب و وابسته‌کننده و آنچه بعضی آن را بی‌باکی بی‌انتها می‌نامند. اگر چه مؤثرترین دلیل، فرهنگی بود که او با پسترهای برانگیزنده‌ای که در دفاتر شرکت نصب شده بود، بنا نهاد: «سریع حرکت کنید و مشکلات را از سر راه بردارید.»
 در بخش دیگری از این گزارش به این موضوع که مردم واقعی، آزمایشگاه فیس‌بوک هستند پرداخته شده و آمده:
فیس‌بوک سبک و ویژگی‌های سیلیکون ولی هکر را گرفت و وسعت داد. شرکت‌های وابسته به فن‌آوری معمولاً نسخه پیش‌فرض تکنولوژیشان را بررسی و کنترل می‌کنند اما فیس‌بوک از هیچ چیز نسخه پیش‌فرض نمی‌سازد. فیس‌بوک به صورت مجموعه بی‌پایانی از تست‌های سریع و بدون پیش‌زمینه فکری اساسی، روی مشتریان حقیقی اجرا می‌شود. مهندسان به سرعت ویژگی‌های جدید را به اجرا می‌گذارند و اگر درست عمل نکرد آن را تصحیح می‌کنند. حتی از کارآموزانی که دوره شش هفته‌ای برنامه آموزشی خود را تمام نکرده‌اند، خواسته می‌شود تا در سایت فعال (Live) کار کنند. در ضمن در سایت از نرم‌افزار و سخت‌افزاری که در مراکز داده‌های فوق‌حساس و آزمایشگاهی فیس‌بوک طراحی شده، استفاده می‌شود. هر از گاهی کل سایت دچار مشکل می‌شود اما زاکربرگ مشکلی با این موضوع ندارد. او می‌گوید: «هر چه سریع‌تر یاد بگیریم، بهتر به الگویی که باید می‌رسیم».
 پاشنه آشیل فیس‌بوک کجاست؟،سبک هکر، باید منتظر رشد فیس بوک تازه متولد شده بود، تبدیل رد درخواست دوستی از ignor به not no، هر روز ساعت 4و نیم سایت تغییر می‌کند،فیس بوک با اشتباهات رشد می‌کند،  مثل به دنیا آوردن، کسی برای خطا سرزنش نمی‌شود، آینده از آن شبکه اجتماعی همراه وچه کسی فیس‌بوک را از کار انداخت؟ از بخش‌های دیگر این گزارش است که متن کامل آن در سی‌‌امین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده است.
این ماهنامه از طریق کیوسک‌های مطبوعاتی و سایتwww.prshop.ir  قابل تهیه است.
کد: 387
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • فیس‌بوک رسماً نام یک هفتم جمعیت زمین را در خود ثبت کرده است
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH