|  ورود به سايت  |  1397/10/26
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/09/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 1686 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
بنیانگذارن هالیوود چه کسانی بودند؟

 بنیانگذارن هالیوود چه کسانی بودند؟

 مینا والی در سی‌ویکمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات و در یکی از مطالب پرونده « سینما؛ درباره هالیوود و بنیانگذاران آن» نوشت: ماهیت سینما طوری است که بنیانگذاران آن از قشر متوسط و پایین جامعه هستند. زمانی که سینما متولد شد، تئاتر هنر متعالی بود و قشر روشنفکر و مرفه جامعه این هنر را دنبال می‌کردند. در ابتدا سینما، هنر یا به عبارت بهتر سرگرمی کارگران و مهاجران محسوب می‌شد. بنابراین بنیانگذاران این صنعت هم از میان همین مردم جذب سینما شدند. یهودیان سینما که گفته می‌شود امروز قدرت قابل توجهی در این صنعت دارند هم از بین همین قشر رو به سینما آوردند.

او در بخش دیگری از مطلب خود، زندگی بنیانگذاران پنج کمپانی بزرگ هالیوود را که اغلب با دست خالی وارد این صنعت شدند را مورد توجه قرار می‌دهد.

نویسنده مطلب تأکید کرده است: اهمیت شناخت این پنج نفر از این روست که برای داشتن درک درست از موقعیتی که سینمای امروز در آن نشسته باید تاریخچه شکل‌گیری این صنعت را شناخت و برای شناخت هم بهترین راه، شناخت بنیانگذاران است.

 در این مطلب کمپانی پارامونت و زندگی‌نامه مؤسس آن آدولف زوکر، کمپانی یونیورسال و زندگی‌نامه مؤسس آن کارل لیملی، کمپانی مترو گلدوین میر و زندگی نامه مؤسس آن لوییس بی میر، کمپانی برادران وارنر و زندگی‌نامه مؤسسان آن آلبرت، هری، سم و جک وارنر و کمپانی کلمبیا و زندگی‌نامه هری کان تشریح شده است. در بخشی از معرفی هری کان آمده است:

اصلیت: آلمان، متولد 1891 نیویورک

مذهب: یهودی

از چه خوشش می‌آمد: قدرت

در گذشته چه می‌کرد: آواز خواندن در تئاتر، کارمند کشتیرانی و کلاهبرداری به شیوه‌های مختلف

در موردش چه می‌گویند: قلدرمآب، خودپسند و استراتژیستی زبردست

فیلم‌های معروف کمپانی: کازینو رویال، کد داوینچی، اسپایدرمن، 2012، رزیدنت اویل: قصاص، جک و جیل، هانیبال، شبکه اجتماعی، همه مردان شاه، لارنس عربستان، دکتر استرنج‌لاو یا «چگونه یاد گرفتم که نگرانی را از خود دور کنم و به بمب عشق بورزم» مردی برای تمام فصول، راننده تاکسی، کریمر علیه کریمر، آخرین امپراطور و رهایی از شاوشنگ

متن کامل این مطلب در سی‌ویکمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده است. رضا قربانی در سی‌ویکمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات مسؤولیت پرونده«سینما» را بر عهده گرفته است. بنیانگذارن هالیوود چه کسانی بودند؟ آنها از یهودی بودن خود خجالت می‌کشیدند نوشته مینا والی، درباره «چیزی» که به عنوان فیلم ضداسلامی شناخته شد؛ رویارویی دوباره آزادی و امنیت نوشته مریم بورقانی فراهانی، هالیوود چه مشکلی با اسلام و ما دارد؟ سرها بریده بینی بی‌جرم و بی‌جنایت نوشته مینا والی از جمله مطالب این پرونده است.

مدیریت ارتباطات از طریق کیوسک‌های مطبوعاتی و وب‌سایت www.prshop.ir قابل تهیه می‌باشد.

کد: 400
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  •  بنیانگذارن هالیوود چه کسانی بودند؟
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH