|  ورود به سايت  |  1397/10/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/10/02 نظرات: 0 نظر نمایش: 1641 مرتبه تعداد امتیاز: 6   (Article Rating)
از جلد دوم کتاب «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان» به عنوان پژوهش برتر سال تجلیل شد

از جلد دوم کتاب «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان»  به عنوان پژوهش برتر سال تجلیل شد

  جلد دوم کتاب «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان» نوشته دکتر حسن بشیر که توسط انتشارات سیمای شرق به چاپ رسیده است، به عنوان پژوهش برتر سال 1391 انتخاب شد.

 به گزارش روابط‌عمومی انتشارات سیمای شرق، عصر دیروز همزمان با هفته پژوهش، سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار تهران و معاون استاندار تهران از این کتاب رونمایی کردند.

در این مراسم «حسن بشیر»، «سید رضا عاملی» و «سید حسن حسینی» به عنوان پژوهشگران برتر سال 90 از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه این مراسم از آثار پژوهشی برتر سال جاری شامل «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان»، پژوهش 43 جلدی با عنوان «مطالعه عناصر هویت بخش استان تهران و طراحی مدل برای نهادهای اجتماعی استان»، «تهران از نگاه اسلام»، «مجموعه کتاب‌های رهنامه مدیریت فرهنگی» که از سوی اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگران استان تهران انجام شده است، رونمایی شد.


 

در حاشیه این مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی با خبرنگاران، با تأکید براینکه باید در پژوهش جرأت و جسارت کافی وجود داشته باشد، گفت: امر پژوهش و تحقیقات ضرورت و نیاز جامعه است.

وی پژوهش و تحقیقات را ضرورت و نیاز جامعه عنوان کرد و افزود: این ضرورت برای کشورهایی که در پی خودکفایی و استقلال‌اند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

حسینی تصریح کرد: تقویت روحیه پژوهش جمعی میان پژوهشگران می تواند به دستاوردهای بیشتر در حوزه های مختلف منجر شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: برای کاربردی‌تر شدن تحقیقات دانشگاهی، پایان نامه های دانشجویان متناسب با نیازهای سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید تهیه شود.

وی افزود: برای تحقق پیشرفت علم و دانش باید به تحقیق متوسل شد و لازم است تا تعامل و رابطه دو سویه میان پژوهشگران و دانشجویان با استادان و مدیران ایجاد شود.

گفتنی است کتاب دوم «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان» نوشته دکتر حسن بشیر توسط انتشارات سیمای شرق با همکاری ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر و از روز گذشته روانه بازار کتاب شد.

در این کتاب 9 تحلیل در خصوص رویکردهای مختلف رسانه‌های بیگانه در مسائل روز به ویژه «نهضت بیداری اسلامی در جهان اسلام» به روش عملیاتی تحلیل گفتمان (پدام) مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

تحليل گفتمان مصاحبه لري كینگ با رئيس‌جمهوری ايران و مقايسه آن با سه‌رئيس‌جمهوری ديگر، مطالعه مقايسه‌ای رويکردهاي‌ انتخاباتي: تحليل گفتمان سرمقاله‌های جمهوري‌ اسلامي و کيهان درباره دومين مرحله‌ انتخابات مجلس هشتم، سقوط فرعون و دیپلماسی توطئه، تسخیر سفارتخانه‌ها، بیداری اسلامی و گفتمان مردمی، بیداری اسلامی و آگاهی مردمی: از فلسطین تا وال استریت، آمریکا و توهم دموکراسی، دیپلماسی علیه دیپلماسی، شکار جانور و دیپلماسی سه بعدی آمریکا، دیپلماسی دوشخصیتی و افسردگی سیاسی و از دیپلماسی سکوت تا پایان دیپلماسی عناوین تحلیل‌های ارائه شده در این کتاب هستند.

کتاب دوم «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان» از سوي انتشارات سيماي شرق در 160 صفحه، تیراژ هزار جلد و بهاي 100 هزار ريال منتشر شده است.

کتاب اول «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان» نیز توسط این انتشارات منتشر شده بود که با استقبالی خوب از سوی اساتید، دانشجویان و علاقمندان به حوزه رسانه و ارتباطات مواجه شد.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند با مراجعه به سایت www.prshop.ir یا تماس تلفنی با شماره 88807453 نسبت به تهیه آن اقدام نمایند.

 

روابط‌عمومی انتشارات سیمای شرق

کد: 406
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • از جلد دوم کتاب «رسانه‌های بیگانه: قرائتی با تحلیل گفتمان»  به عنوان پژوهش برتر سال تجلیل شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH