|  ورود به سايت  |  1397/10/27
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/10/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 1405 مرتبه تعداد امتیاز: 8   (Article Rating)
مصاحبه صریح هاشمی در انتظار مجوز نشر/ ارشاد: «به زودی» اجازه می‌دهیم

مصاحبه صریح هاشمی در انتظار مجوز نشر/ ارشاد: «به زودی» اجازه می‌دهیم

 10 ماه پس از تقاضای صدور مجوز چاپ کتاب «صراحت‌نامه» (مصاحبه با هاشمی رفسنجانی) انتشار این کتاب در انتظار نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. مدیر اداره کتاب البته می‌گوید که مجوز این کتاب «به زودی» صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «صراحت نامه» شامل متن کامل گفتگویی است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ماهنامه مدیریت ارتباطات انجام داده و سال گذشته در این ماهنامه منتشر شده است.

این گفتگو به دلیل بازتاب‌های گسترده‌ای که همزمان با انتشار در دومین شماره از ماهنامه مدیریت ارتباطات به همراه داشت و برگزیده جشنواره سراسری مطبوعات و خبرگزاری‌ها نیز شد از سوی انتشارات سیمای شرق و در قطع پالتویی در دست انتشار قرار گرفت، اما پس از 10 ماه از تقاضای صدور مجوز برای این کتاب، این اثر کماکان در انتظار صدور مجوز بوده و بنا بر اعلام ناشر هنوز پاسخی برای انتشار آن به وی ارائه نشده است.

شرایط خاص بعد از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری اسلامی ایران در خردادماه سال 88 موجب شد مصاحبه ماهنامه مدیریت ارتباطات در تیرماه ۸۹ با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس توأمان مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن سال، بازتاب فراوانی در رسانه‌های داخلی و خارجی پیدا کند، چرا که او در این مصاحبه، جملاتی را درباره شرایطش برای کناره‌گیری از فعالیت‌های سیاسی به زبان آورد که تا قبل از آن به هیچ رسانه‌ای نگفته بود.
 همچنین کتاب دیگر این ناشر با عنوان «عمق فرهنگی، نگاهی به سیاست‌های فرهنگی دولت دهم» که دربرگیرنده مصاحبه سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره سوم ماهنامه مدیریت ارتباطات است نیز هشت ماه پس از تقاضای صدور مجوز برای انتشار در وضعیتی مشابه به سر می‌برد.

نکته قابل توجه در این زمینه، انتشار متن این دو مصاحبه در این ماهنامه در پایگاه اطلاع‌رسانی آن و نیز بسیاری از سایت‌های خبری در دسترس است.

پیگیری خبرنگار مهر درباره این خبر از اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به اظهار نظر رئیس این اداره مبنی بر ملاحظه این کتاب در روال عادی بررسی آثار در اداره کتاب ختم شد. 

به گفته اللهیاری این دو کتاب در روال معمول بررسی آثار در این وزارتخانه قرار دارند و فرآیند صدور مجوز آنها همانند سایر آثار خواهد بود.

وی در مورد زمان صدور مجوز انتشار این دو کتاب نیز تنها به بیان جمله «به زودی» اکتفا کرد.
 
لینک های مرتبط:
 

 

کد: 411
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • مصاحبه صریح هاشمی در انتظار مجوز نشر/ ارشاد: «به زودی» اجازه می‌دهیم
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH