|  ورود به سايت  |  1397/08/25
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1391/11/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 1134 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
كيفيت برنامه‌هاي كودك رو به تنزل است

كيفيت برنامه‌هاي كودك رو به تنزل است

  اسدالله اعلايي، نويسنده، محقق، تهيه‌كننده و كارشناس برنامه‌هاي تلويزيوني كودك و نوجوان، ‌سال‌هاست كه در عرصه تصميم‌گيري، سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، برنامه‌سازي،‌ نويسندگي و حتي تصويرگري كودك و نوجوان مشغول فعاليت است.

اعلايي در اين سال‌ها عرصه‌هاي مختلف و متعددي در حوزه كودك و نوجوان را تجربه كرده و تجربيات مهمي در اين زمينه دارددر سی و سومین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات پرونده متنوعی در مورد کودک و تلویزیون منتشر شده و در یکی از مطالب آن با اعلایی گفت‌وگو شده است. بخشی از نظرات اعلایی چنین است:

-    تلويزيون اين توانايي را دارد كه بچه‌ها را با انواع برنامه‌ها، حتي برنامه‌هاي آموزنده و آموزشي سرگرم كند، اما نمي‌تواند و اصولاً نبايد جاي بازي كودكان را بگيرد. بچه‌ها به بازي‌هايي نيازمندند که همه حواس آنها را درگير كند؛ بازي‌هايي كه از طريق آنها بتوانند در ارتباط تنگاتنگ با طبيعت يا همسالان خود قرار گيرند. بچه‌ها با بازي تجربه‌هايي را به دست مي‌آورند كه كسب اين تجربه‌ها از طريق تلويزيون ميسر نيست. كاركرد بازي به عنوان سرگرمي، متفاوت از كاركرد تلويزيون به عنوان سرگرمي است.

-     تلويزيون كاركردهاي متفاوتي دارد كه يكي از آنها سرگرم‌كنندگي است. علاوه بر آن، سرگرمي به‌ويژه براي كودكان و نوجوانان، نه تنها يك فعل منفي نيست بلكه سازنده نيز هست. از طريق برنامه‌هاي سرگرم‌كننده مي‌توان ‌آموزش‌هايي براي كودكان داشت.

-    علت تنزل كيفيت برنامه‌هاي كودك و نوجوان اين است كه اين برنامه‌ها از پشتيباني نرم‌افزاري و سخت‌افزاري خوبي برخوردار نيستند. به عنوان مثال يكي از اشكالات جدي‌ در ارتباط با توليد اين است كه طراحان، نويسندگان يا تهيه‌كنندگان برنامه‌ها، طراحي اوليه هر برنامه‌اي را خوب و درست انجام نمي‌دهند.

-     حضور رسانه در زندگي ما و كودكانمان جدي است، پس ما هم بايد آن را جدي بگيريم و مورد مطالعه قرار دهيم و اين كار بايد كاملاً ‌حرفه‌اي انجام شود.

متن کامل این مصاحبه در سی و سومین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده است.

کد: 422
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • كيفيت برنامه‌هاي كودك رو به تنزل است
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH