|  ورود به سايت  |  1397/08/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1392/06/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 3344 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
مشایی در عرصه تئوری و رحیمی در عرصه مدیریتی و اجرایی برای دولت هزینه ایجاد کردند

مشایی در عرصه تئوری و رحیمی در عرصه مدیریتی و اجرایی برای دولت هزینه ایجاد کردند

تقی‌پور، امیرعباس - دکتر احمدی‌نژاد شخصیتی مستقل، ولایی، دوست‌داشتنی و در عین حال سیاست‌مداری برجسته و با ضریب هوشی سیاسی بسیار بالا iهستند. آقای دکتر بسیاری از هیمنه‌ها را بهم ریخت و بسیاری از خواب‌های آشفته علیه نظام ولایی و ولایت را به کابوس تبدیل کرد.

  متن کامل مصاحبه

علی زارعی نجفدری، مشاور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق، در گفت‌وگویی مشروح با چهلمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات، در مورد محمد رضا رحیمی معاون اول وی سخنانی را بر زبان آورده که تا کنون از زبان هیچیک از یاران احمدی‌نژاد شنیده نشده است. وی در بخش دیگری از این مصاحبه به تشریح چرایی حمایت رئیس‌جمهور سابق از اسفندیار رحیم مشایی پرداخته و نظر احمدی‌نژاد درباره ادامه وضعیت موسوی، رهنورد و کروبی بیان می‌کند. بخش دیگری از این مصاحبه را می‌خوانید:


شرح عکس: علی زارعی نجفدری(نفر اول سمت راست) به هنگام  تحویل رسمی اتاق کار رئیس جمهور به روحانی توسط احمدی نژاد دیده می شود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...چند نام را می‌گویم، شما در موردشان کوتاه توضیح دهید: دکتر احمدی‌نژاد؟
شخصیتی مستقل، ولایی، دوست‌داشتنی و در عین حال سیاست‌مداری برجسته و با ضریب هوشی سیاسی بسیار بالا. آقای دکتر بسیاری از هیمنه‌ها را بهم ریخت و بسیاری از خواب‌های آشفته علیه نظام ولایی و ولایت را به کابوس تبدیل کرد.


آیت‌اله هاشمی رفسنجانی.
از شخصیت‌های مؤثری که برای انقلاب و نظام زحمات زیادی کشیدند و در عین حال، شخصیتی که برخلاف انتظار، اطرافیانشان می‌توانند بر ایشان تأثیر زیادی داشته باشند.


علی لاریجانی.
(مکث) من نتوانستم هنوز شخصیت ایشان را بشناسم.


آیت‌اله آملی لاریجانی.
شخصیتی صادق، سالم و عالم که انتظار است در عرصه سیاست، عمیق‌تر باشند.


مشایی.
مشایی انسانی متدین، خوش‌مشرب و در عین حال به لحاظ تئوریک، بلندپرواز و غیرمسلط به مباحث تئوریک در موضوعات دینی و علوم انسانی.


ثمره هاشمی.

انسان خوبیست.


مصلحی.
انسانی مؤمن، دوست‌داشتنی و خداترس.


بقایی.

جوان خوبی است که هنوز زمینه‌های رشدشان وجود دارد.


رحیمی.
معاون اولی که از جنس رئیسش نبود.


دکتر حسن روحانی.
شخصیتی که برای انقلاب و نظام زحمت کشیده‌اند؛ به‌ویژه در عرصه دفاع مقدس. بنده مواضع ایشان در زمانی که دبیر شورای عالی دفاع بودند را نمی‌پسندیدم ولی بعد از انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری، مواضع اصولی ایشان ارزشمند است.


دو نفر آخر که شما دو یادداشت انتقادی از ایشان در وبلاگتان دارید؛ آقای ناطق نوری.
آقای ناطق نوری انسان خوبی هستند، منتها برداشت من این است که ایشان در مواضع سیاسی ثبات‌قدم لازم را ندارند و در عرصه سیاست، ناخواسته در زمین دیگران قرار می‌گیرند.


و آقای خاتمی؟
آقای خاتمی را به لحاظ شخصی، انسان خوبی می‌دانم ولی احساس می‌شود ایشان با جریان دگراندیش رابطه مناسب‌تری داشته باشد و در عرصه سیاست، خواسته یا ناخواسته در زمین دیگران بازی می‌کنند.
.
.
.
.
گفتید آقای رحیمی معاون اولی بود که از جنس رئیسش نبود! وی تعریف و تمجیدی غیرمعمول از آقای احمدی‌نژاد در یکی از جلسات داشت. بعد از آن، آرام‌آرام نظر وی را جلب کرد و رده‌هایی مدیریتی را یکی از پس دیگری تا حد معاون اول رئیس‌جمهور طی کرد.
آن تعریف و تمجید را من نمی‌پسندیدم و همان موقع هم به این کار آقای رحیمی انتقاد داشتم.


ولی آقای احمدی‌نژاد پسندیدند.
نه. اتفاقاً این‌طور نیست.


آقای دکتر! ما هر چه می‌گوییم شما می‌گویید این‌گونه نیست ولی نتیجه‌ای که ما دیدیم به این شکل بود.
آخر برخی از برداشت‌های شما از دکتر و مسائل پیرامونی ایشان، واقعیت ندارد و واقعاً این‌گونه که می‌گویید، نیست. آقای احمدی‌نژاد در مقابل بدگویی‌ها، خودش را نمی‌باخت و در مقابل، تملقات را هم باور نمی‌کرد و سعی می‌کرد از آدم‌های این‌چنینی دوری کند. این را من دیده‌ام.


ولی آقای رحیمی را معاون اول خودشان کردند.
انتصاب آقای رحیمی به معاون اولی، لزوماً معنایش این نیست که متأثر از تعریف و تمجیدهای وی از دکتر بوده است. همان موقع برای بنده و برخی از دوستان، ورود آقای رحیمی به دولت سؤال‌بر‌انگیز بود. علت اصلیش هم این بود که آقای رحیمی از جنس دکتر نبود. وقتی وی وارد دولت شد خیلی‌ها از درون و برون دولت تعجب کردند.


قضیه چه بود؟
برداشت خودم را می‌گویم. شخصیت آقای رحیمی محترم است و البته زحماتی هم در دولت دهم کشیدند. بعد از ورود آقای رحیمی به دولت احمدی‌نژاد، نگاه‌ها به دولت عوض شد. همه فکر کردند یک چرخش روشی در دکتر و دولت ایجاد شده در صورتی که این‌گونه نبود. ورود آقای رحیمی سؤال‌بر‌انگیز بود ولی جایگاهی که در ابتدای ورود قرار گرفت به عنوان معاون حقوقی؛ چون خیلی کلیدی نبود حساسیت‌ها را برنیانگیخت. رشته ایشان حقوق بود و به مسائل حقوقی یک تسلط نسبی داشت. حساسیت‌ها زمانی برانگیخته شد که ایشان برای وزارت کشور مطرح شدند. آن موقع در داخل و بیرون دولت نقد شد که چرا او که از جنس احمدی‌نژاد نیست برای وزارت کشور دولت معرفی شود؟ در هر صورت به عنوان وزیر کشور معرفی نشدند. منتها هزینه آقای رحیمی برای دکتر و دولت از همان زمان شروع شد تا این‌که در دولت دهم قضیه آقای مشایی به عنوان معاون اول مطرح شد و بعداً آن مرقومه حضرت آقا و تمکین و تبعیت دکتر احمدی‌نژاد.
فکر می‌کنم در یک فرصت بسیار کوتاهی که به هر حال باید معاون اول رئیس‌جمهور تعیین می‌شد، دکتر ناچار شد رحیمی را به عنوان معاون اول معرفی کند؛ نه این‌که کسان دیگر ناچارش کردند. فضای بدی ایجاد شده بود و فرصت زیادی نبود و دیگرانی که مترصد چنین فضایی برای دولت بودند، فرصت‌طلبانه فضا را مسموم‌تر کردند. به هر حال، آقای رحیمی به عنوان معاون اول مطرح شد و متأسفانه هزینه‌های بالایی را برای دولت و به ویژه جناب احمدی‌نژاد ایجاد کرد. فکر می‌کنم دکتر و دولت می‌توانستند با انتخابی دیگر، این هزینه را متحمل نشوند.


هزینه‌هایش بیشتر از آقای مشایی بود؟

ببینید آقای مشایی در عرصه تئوری و نظر آمد و صحبت‌هایی کرد که اشکال هم داشت و هزینه‌هایی هم برای دکتر و دولت ایجاد کرد. ولی آقای رحیمی در عرصه مدیریتی و اجرایی برای دولت هزینه ایجاد کرد. مثلاً در بحث استانداری قم با توجه به ارتباطی که لازم بود با روحانیت از سوی دولت و دکتر احمدی‌نژاد ایجاد شود آقای دکتر با یک نفر که اتفاقاً سابقه مدیریتی موفقی هم داشت، صحبت کردند که خودشان را برای استانداری قم آماده کند. خوب استانداری قم مهم بود، به دلیل ارتباطی که می‌توانست با مراجع و روحانیت داشته باشد. آن بنده خدا خودش را برای استانداری آماده کرده بود منتها یک‌باره دیدیم که کس دیگری معرفی شد. ظاهراً آقای رحیمی رفته بود با یکی لابی کرده و کسی دیگری را برای استانداری قم فرستاد. معتقدم نیازی نیست که با نمایندگان صحبت شود که ما برای شما کاری انجام می‌دهیم. دولت مستقل است و مجلس هم مستقل. معتقدم کسی که مدیر دولت می‌شود باید واقعاً مدیر دولت باشد و کسی که نماینده مردم در مجلس می‌شود واقعاً باید نماینده مردم باشد و وظایف خطیر نمایندگی را انجام دهد. هر کدام باید در سر جای خودشان باشند.


متن کامل این گفت‌وگو از
اینجا قابل تهیه و مطالعه است.

کد: 508
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • مشایی در عرصه تئوری و رحیمی در عرصه مدیریتی و اجرایی برای دولت هزینه ایجاد کردند
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH