|  ورود به سايت  |  1397/10/27
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1392/07/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 1228 مرتبه تعداد امتیاز: 9   (Article Rating)
به جنبش حمایت از پروفسور کمالی پور بپیوندید

به جنبش حمایت از پروفسور کمالی پور بپیوندید

 پروفسور یحیی کمالی پور، استاد ایرانی رشتۀ ارتباطات در دانشگاه پوردو (کلیومت) امریکا، سال‌هاست که در مظان اتهامات نادرست یکی از همکاران یهودی خود قرار دارد و همین موضوع، یکی از همکاران پروفسور کمالی پور را بر آن داشته که درخواستی اینترنتی تهیه کند و به اشتراک بگذارد تا عموم کسانی که آقای دکتر کمالی پور را از نزدیک می‌شناسند، با امضای این درخواست، به جنبش همگانی حمایت از ایشان بپیوندند و دانشگاه پوردو را وادار به واکنش نسبت به یاوه گویی‌های آن استاد کنند.

موریس ایزنشتاین، استاد علوم سیاسی دانشگاه پوردو کلیومت، سال‌های زیادی است که تخصص جدیدی به رشته‌های مورد علاقه خود اضافه کرده تا در کلاس‌های درس، سخنرانی‌ها و وبلاگ‌نویسی‌هایش به آن بپردازد، و آن "یاوه گویی علیه پروفسور کمالی پور" است! او هر روز، هر هفته، هر ماه و هر سال، بطور مدارم در حال بافتن تئوری‌هایی در مورد پروفسور ایرانی دانشگاه پوردو است.

پروفسور کمالی پور در این باره می‌گوید: "من سال‌هاست که به یاوه گویی‌ها و اهانت‌های این شخص بی‌اعتنا بوده‌ام اما وقتی میزان بدگویی‌هایش شدت گرفت، با رئیس دانشگاه پوردو صحبت کردم. ایشان گفت که بر اساس قانون اساسی ایالات متحده امریکا و بند مربوط به آزادی بیان، کسی نمی‌تواند یا قانوناً اجازه ندارد جلو آن استاد را بگیرد".

به گفته پروفسور کمالی پور، تا به حال تعدادی از دانشجویان دانشگاه پوردو تجمعاتی علیه آن استاد داشته‌اند و اعتراض خود را نسبت به اظهارات اهانت آمیز او اعلام کرده‌‌اند اما متاسفانه نتیجه‌ای نداشته است.

دکتر کمالی پور در پاسخ به اینکه آیا نمی‌توان رویه‌ای حقوقی علیه این شخص در پیش گرفت یا از او شکایت کرد، می‌گوید: "روند حقوقی در امریکا بسیار زمان بر و هزینه‌بر است. واقعیتش وقت زیادی ندارم که برای تشکیل و پیگیری پرونده صرف کنم".

بسیاری از همکاران پروفسور کمالی پور که سال‌هاست با ایشان کار می‌کنند و او را از نزدیک می‌شناسند، از این موضوع آزرده خاطر هستند. اخیراً پروفسور امیت شتجر، استاد دانشگاه پن استیت، اقدام به تهیه درخواستی اینترنتی کرده و خطاب به همکاران و آشنایان پروفسور کمالی پور در سراسر جهان نوشته است: "اخیرا متوجه شده‌ام که دوست عزیزم، پروفسور یحیی کمالی پور در دانشگاه پوردو کلیومت، که دو دهه است او را به لحاظ حرفه‌ای و یک دهه از نظر شخصی می‌شناسم، سوژۀ کمپیمن اهانت‌آمیز یکی از همکارانش در دانشگاه قرار گرفته است. این فرد که یحیی را شخصاً نمی‌شناسد، در وبلاگی یحیی و شهرت او را به عنوان عاملی در جهت ترویج صلح و تفاهم در میان افرادی با ملل و مذاهب مختلف و با ابزار ارتباطات معرفی کرده است. من پس از مشورت با یحیی، تصمیم گرفتم که یک دادخواست آنلاین در حمایت از یحیی منتشر کنم و از دانشگاه پوردو کلیومت بخواهم که "گام‌های متناسبی برای اعادۀ حیثیت و شهرت جهانی و مثبت پروفسور کمالی پور بردارد".

پروفسور شتجر از همه کسانی که پروفسور کمالی پور را می‌شناسند، درخواست کرده‌ که با امضای این دادخواست آنلاین، به جنبش حمایت از ایشان بپیوندند و دانشگاه پوردو کلیومت را وادار به واکنش نسبت به آن استاد یاوه گو کنند.

نشانی وبلاگ استاد علوم سیاسی که علیه پروفسور کمالی پور فعالیت می‌کند، این است:

http://speakingtruthtopower.blogs.com/speaking_truth_to_power_b/

نشانی صفحه حمایت از پروفسور کمالی پور عبارت است از:

http://www.ipetitions.com/petition/yahyakamalipour/

 

قابل توجه امضاء کنندگان صفحه:

1. پس از باز کردن نشانی بالا و وارد کردن اسم و ایمیل خود، به صفحه بعدی هدایت می‌شوید که درخواست کمک مالی ظاهر می‌شود اما زیر درخواست، عبارت No, Thanks دیده می‌شود که روی آن باید کلیک کنید (یعنی لازم نیست کمک مالی کنید). اگر این عبارت  (No Thanks)  دیده نشد، صفحه را به عقب برگردانید و اسم و ایمیل خود را دوباره تایپ کنید. در این صورت وقتی به صفحه بعد می روید، عبارت "نه متشکرم" را به زبان انگلیسی خواهید دید. روی آن کلیک کنید و به جنبش حمایت از پروفسور کمالی پور بپیوندید.

1. در صفحه ای که اسم وایمیل تان را وارد می کنید، می توانید کامنت هم بگذارید. لطفا کامنت‌ را به زبان انگلیسی بنویسید و از به کار بردن فحش و کلمات بد پرهیز کنید.

 

 

کد: 544
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • به جنبش حمایت از پروفسور کمالی پور بپیوندید
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH