|  ورود به سايت  |  1397/08/29
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1392/07/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 1231 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
واکنش ها به اظهارات هاشمي درباره شعار مرگ بر آمريکا

واکنش ها به اظهارات هاشمي درباره شعار مرگ بر آمريکا

سهرابي -در حالي که از چاپ کتاب" صراحت نامه "درتيرماه 89زمان زيادي مي گذرد، انتشار مجدد بخشي از اين کتاب در سايت آيت ا... هاشمي رفسنجاني با عنوان "ناگفته هاي هاشمي در صراحت نامه"، به ويژه آن قسمتي که هاشمي رفسنجاني تاکيد مي کند که امام(ره) "مخالف حذف شعار مرگ بر آمريکا نبود" واکنش هايي را برانگيخت.

 در اين رابطه حجت الاسلام علي سعيدي نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران در گفت و گو با پايگاه خبري نداي انقلاب گفت: آيا اظهارات هر فرد و شخصي را بدون اسناد و مدارک قطعي مي توان پذيرفت و هر ادعايي را بايد باور کرد.؟وي در ادامه افزود: امام(ره) هم در آن زمان از اين نقل قول ها هراس داشتند و مي فرمودند که آن چيزهايي که بعد از من نقل مي شود يا دست خط و يا صدا باشد. حميدرضا مقدم فر معاون فرهنگي فرمانده سپاه و کارشناس مسائل سياسي و راهبردي نيز در گفت وگو با خبرگزاري تسنيم با بيان اين که برخي در فضاي به وجود آمده به دنبال سوء استفاده و تحکيم نظرات و فرضيه هاي قديمي خود هستند، تصريح کرد: اشخاصي همانند آيت ا... هاشمي رفسنجاني که در دوران امام(ره) نيز تلاش خود را براي تغيير در استراتژي و دکترين امام(ره) در ايجاد رابطه با آمريکا به کار گرفته ولي در اين راه هيچ گاه موفقيتي به دست نياوردند، امروز به دنبال تفسيرهاي مجعول و ناهمگون با تصريحات بنيان گذار کبير انقلاب اسلامي و در حقيقت تفسير به رأي بيانات آن شخصيت الهي بزرگ و تاريخ ساز هستند.

مقدم فر با طرح اين پرسش که چرا آيت ا... هاشمي بيانات و تصريحات امام(ره) را فراموش کرده اصرار دارد اثبات کند امام(ره) از مخالفت با آمريکا صرف نظر کرده و پيشنهاد ايشان را پذيرفته است، افزود: آقاي هاشمي هيچ بيان منطقي و استنادي عرضه نمي کند و در تصريحات و محکمات و بيانات مستند امام(ره) نيز هيچ موضع و حتي اشاره اي همسو با مطالب آقاي هاشمي يافت نمي شود. حميد رسايي نيز در گفت وگو با پايگاه خبري نداي انقلاب در همين رابطه تصريح کرد: ذکر خاطراتي که هيچ پشتوانه عملي باسيره امام ندارد، نه تنها مورد پذيرش مردم و اذهان عمومي قرار نمي گيرد؛ بلکه علامت سوالي را در مقابل هاشمي که نقل کننده است قرار مي دهد که چرا و با چه هدفي اين مباحث را مطرح مي کند.

آقاي هاشمي رفسنجاني با ذکر اين نقل قول ها در اصل به دنبال اين است که رفتار امروز خود را توجيه کند.در اين ميان حجت الاسلام سيدرضا اکرمي رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري در گفت و گو با خبرگزاري مهر درباره اظهار نظر هاي اخير مبني بر دنبال کردن و دنبال نکردن شعار مرگ بر آمريکا در پي انجام گفت و گوي تلفني رئيس جمهور با اوباما اظهار کرد: هنوز توافقي صورت نگرفته که بگوييم اين شعار را بدهند يا ندهند.

وي البته عقيده خود را درباره ادامه يافتن شعار مرگ بر آمريکا اين گونه بيان کرد: بنده معتقدم شعارمرگ بر آمريکا بايدادامه يابد و دولت مردان هم کار خود را دنبال کنند.رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري در عين حال گفت: هر وقت توافقي بر اساس منافع و احترام متقابل ميان ايران و آمريکا حاصل شد ما هم در شعار مرگ بر آمريکا تجديد نظر خواهيم کرد.

به نقل از سایت خراسان نیوز

جهت تهیه کتاب صراحت نامه به صورت اینترنتی اینجا کلیک کنید

 

گزارش‌تصویری گفتگو با حجت الاسلام علی اکبر هاشمی رفسنجانی

کد: 557
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • واکنش ها به اظهارات هاشمي درباره شعار مرگ بر آمريکا
  • واکنش ها به اظهارات هاشمي درباره شعار مرگ بر آمريکا
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH