|  ورود به سايت  |  1397/08/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1392/08/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 2850 مرتبه تعداد امتیاز: 7   (Article Rating)
تماس مجدد روحانی و اوباما ممکن است؟

تماس مجدد روحانی و اوباما ممکن است؟

محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌اي رئيس‌جمهور در گفت‌و‌گوی اختصاصی و مشروح خود با چهل و دومین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات به پرسش‌های متنوعی پاسخ داد. بخشی از این مصاحبه را می‌خوانید:

ارتباط و تعاملي که اشاره کرديد، هنوز بين آقاي هاشمي و آقاي روحاني هست؟

هميشه بوده...

 بالاخره الان آقاي رئيسجمهور وظايف سنگينتري دارند و به اصطلاح سرشان شلوغتر است. از زماني که ايشان رئيسجمهور شدند، به همان اندازه ارتباط صميمانه وجود دارد؟

آقاي روحاني هم اکنون در جايگاه رئيسجمهور وظايف و مسؤوليتهاي متنوعي برعهده دارند و طبيعي است که ارتباطات ايشان بر اين اساس است. ارتباطات مستمر ايشان با مقام معظم رهبري و ارکان مختلف کشور و شخص آقاي آيتالله هاشمي رفسنجاني و ساير شخصيتهاي مؤثر در انقلاب و نظام هميشه وجود داشته و انشاءالله خواهد داشت.

  با شروع سفرهاي استاني آقاي هاشمي، برخي اين بحث را مطرح ميکنند که ايشان تمايل زيادي براي دخالت در امور اجرايي کشور دارد. آيا آقاي هاشمي فرصت اعمال مديريت بيشتري در شرايط جديد پيدا کرده است؟

اينها گمانهزنيهاي رسانهاي است. شخص آيتالله هاشمي رفسنجاني همواره از شخصيتهاي بسيار مؤثر و تأثيرگذار در کشور بوده، هستند و انشاءالله خواهند بود. اگر در خلال چند سال گذشته شرايطي فراهم شده بود که ديدگاههاي ايشان امکان بروز از طريق برخي رسانهها را پيدا نميکرد، اين مشکل از رسانهها بود، وگرنه ايشان هميشه براي انجام اموري که مربوط به انقلاب و کشور بوده، فعال بودند و به همراه رفيق شفيق خود، دکتر روحاني با هم در مسير پيشبرد اهداف متعالي مردم و انقلاب اسلامي بودند و خواهند بود.

.......

   آسوشيتدپرس گزارش داده که آقاي روحاني با کاخ سفيد تماس گرفتند ولي شخص آقاي روحاني و شما اعلام کرديد که از طرف کاخ سفيد با نمايندگي ايران در سازمان ملل تماس گرفته شد.

نميدانم چرا به محتواي اين مکالمه اشارهاي نميشود. به هرحال تماس از طرف کاخ سفيد بود که به تلفن سفير ما زنگ زدند و تماس تلفني برقرار شد.

   شما از بازخورد رسانهاي اين سفر چقدر رضايت داشتيد؟

در داخل؟

   بله.

يک روز قبل از انجام سفر، از مديران مسؤول روزنامهها و خبرگزاريها دعوت کرديم و جلسه خوبي با آنها داشتم. ايدههاي آنان را گرفتيم که خيلي از آنها مورد استفاده قرار گرفت. در نيويورک هم که بوديم مرتب رسانهها را رصد ميکردم. برنامههاي صداوسيما تا حدودي قابل قبول بود اما ميتوانست بهتر از اين باشد. رويهم رفته فکر ميکنم خوب بود.

   ما رسانهها را در انعکاس بازخورد اين سفر، صفر و يکي ميديديم. گروهي مجموعاً از دستاوردهاي سفر حمايت کردند و گروهي نيز موضع کاملاً انتقادي داشتند.

فکر ميکنم با يک طيف مواجه بوديم. البته برخي رسانهها هستند که رسالت خودشان را به اين ترتيب ميبينند که کوچکترين نقطه ضعفي را بزرگ جلوه دهند. از روزي که آمديم اينجا مستقر شديم تا الان، سعي کرديم همه رسانهها در برنامههاي خبري رئيسجمهور و دولت حضور يابند، اگرچه محدوديتهايي هم داريم اما هيچ رسانهاي را «غير» فرض نکرديم و عقيده داريم که رسانهها آزاد هستند در چارچوب وظايف خودشان نقد رسانهاي هم بکنند.

.

.

.

محتواي تماس تلفني آقاي روحاني و اوباما اين تضمين را ميدهد که آنها بار ديگر با هم تماس بگيرند؟

در دنياي سياست هيچ چيزي منتفي نيست و من اين را نيز دريافتم که دکتر روحاني اصول عزت، حکمت و مصلحت در سياست خارجي را نصبالعين خود دارند.

چهل و دومین مین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات در 84 صفحه رنگی و با قیمت 6 هزار تومان بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفته است. گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند این شماره از ماهنامه را توسط نرم‌افزار «برگ» (کیوسک الکترونیکی مطبوعات) بر روی گوشی‌های و تبلت‌های دارای سیستم عامل اندروید خریداری کرده و مطالعه کنند. نرم‌افزار اندرویدی «برگ» از نشانیhttp://barg.asr24.com  یاcando.asr24.com  قابل دریافت است.

آرشیو کامل ماهنامه مدیریت ارتباطات از نشانی www.magiran.com/cmmagazine قابل تهیه و مطالعه است. این ماهنامه از طریق سایت www.prshop.ir  نیز برای درخواست‌کنندگان، ارسال می‌شود.


کد: 568
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • تماس مجدد روحانی و اوباما ممکن است؟
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH