|  ورود به سايت  |  1397/10/30
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1394/02/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 843 مرتبه تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)
سردبیر اطلاعات در سال‌های قبل از انقلاب، میهمان پنجمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران خواهد بود

سردبیر اطلاعات در سال‌های قبل از انقلاب، میهمان پنجمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران خواهد بود

پنجمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران فردا (دوشنبه) با حضور حسین بنی‌احمد، روزنامه‌نگار پرسابقه‌ی‌ کشورمان در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.

در این نشست حسین بنی‌احمد به بیان خاطرات حرفه‌ای خود در سال‌های قبل از انقلاب می‌پردازد. او در این نشست بخشی از ناگفته‌های تاریخ معاصر  و تاریخ مطبوعات کشور را خواهد گفت.

بنی‌احمد در سال 1309 به دنیا آمد. او اولین سردبیر مجله‌ی «اطلاعات کودکان» در سال 1336 بود و سپس در سال 1337 به سردبیری روزنامه اطلاعات منصوب شد. بنی‌احمد در اواخر دهه‌ی 40 به عنوان کارمند ارشد اطلاعات و روابط عمومی اوپک تعیین شد و به ویَن رفت. بعد از بازگشت به ایران مجدداً در سال 54 در مؤسسه‌ اطلاعات مشغول به‌کار شد و سردبیری روزنامه‌ی انگلیسی‌زبانِ تهران‌ژورنال و سرپرستی روزنامه‌ فرانسوی‌زبان ژورنال دو تهران را به عهده گرفت. او در سال 55 برای دومین بار به سردبیری روزنامه‌ اطلاعات منصوب شد و البته در 14 دی‌ماه 57 به خاطر تحمیل به انتشار مقاله‌ای موهن که به امضای احمد رشیدی‌مطلق، علیه طرفداران آیت‌اله خمینی‌(ره) نوشته شده‌بود، از سردبیری اطلاعات استعفا کرد.

سلسله نشست‌های تاریخ شفاهی مطبوعات ایران توسط ماهنامه‌ مدیریت ارتباطات و با حمایت معاونت مطبوعاتی و امور اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، اندیشکده کتابخانه ملی ایران و فرهنگسرای رسانه برگزار‌می‌شود.

در چهار نشست پیشین تاریخ شفاهی مطبوعات ایران، بهروز بهزادی، محمد بلوری، حمیدرضا زاهدی و محسن میرزایی، از پیشکسوتان حوزه روزنامه‌نگاری، سخنرانان اصلی بوده‌اند.

پنجمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران صبح روز دوشنبه هفتم اردیبهشت 94 از ساعت 10 تا 12 صبح در سالن فرهنگسرای رسانه به نشانی خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا برگزار می‌گردد.

روابط‌عمومی ماهنامه مدیریت ارتباطات

کد: 681
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • سردبیر اطلاعات در سال‌های قبل از انقلاب، میهمان پنجمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران خواهد بود
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH