|  ورود به سايت  |  1397/05/25
                 
آرشیو شماره‌های گذشته
 چاپ   

آخرین اخبار
تاریخ: 1394/09/17 نظرات: 0 نظر نمایش: 815 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
تنزل جایگاه روابط‌عمومی در سازمان‌های دولتی یعنی فاصله انداختن بین مردم و مسؤولان

تنزل جایگاه روابط‌عمومی در سازمان‌های دولتی یعنی فاصله انداختن بین مردم و مسؤولان

رئیس انجمن روابط‌عمومی ایران در واکنش به تنزل جایگاه روابط‌عمومی در برخی از استانداری‌ها و سازمان‌های دولتی گفت: تنزل جایگاه روابط‌عمومی در سازمان‌های دولتی یعنی فاصله انداختن بین مردم و مسؤولان و این اقدام به معنای آنست که نمی‌خواهیم با افکار عمومی شفاف باشیم.

وی با اشاره به اینکه فعالان روابط‌عمومی پس از سال‌ها تلاش و توجیه مسؤولان دولت‌های مختلف موفق به ارتقای جایگاه این نهاد شده‌اند افزود: بدیهی و طبیعی است که متخصصان روابط‌عمومی در برابر این اقدام ناپسند واکنش نشان داده و خواستار تجدیدنظر مدیران سازمان‌ها و استاندارانی شوند که چنین اقدامی را انجام داده و یا قصد انجام آن را دارند.

کاظمی دینان با اشاره به جایگاه قانونی روابط‌عمومی‌ها در ساختار سازمان‌ها گفت: بر اساس مصوبه سال 1364 هیئت محترم وزیران که توسط نخست‌وزیر وقت ابلاغ شد و همچنین ابلاغیه مرحوم دکتر حبیبی معاون اول وقت رئیس‌جمهور در سال 1374 مدیر روابط‌عمومی زیر نظر عالی‌ترین مقام دستگاه اجرایی فعالیت می‌کند.

رئیس شورای سیاستگذاری هفته روابط‌عمومی افزود: تصویب‌نامه آخری هم که هیئت محترم وزیران در سال 86 و اصلاحیه مربوط به آن را در سال 91 صادر کرد منجر به ارتقای سطح روابط‌عمومی‌ها به مرکز شد و سطح سازمانی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرايی در وزارت‌خانه‌ها و معاونت‌های رئيس‌جمهور به مركز ارتقا و عنوان آنها به" مركز روابط‌عمومي و اطلاع‌رساني" اصلاح گردید.

کاظمی دینان با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید شخص رئیس‌جمهور محترم و اکثر وزراء نگاه مثبتی به روابط‌عمومی دارند افزود: لازم می‌دانم بخشی از پیام جناب آقای دکتر روحانی بمناسبت هفته روابط‌عمومی را برای ضمانت گفته خود یادآوری کنم که فرمودند: « بر این باورم که روابط عمومی‌ها باید مظهر و بازتابنده افکار، اراده و مطالبات به‌حق همه شهروندان کشور باشند و می‌توانند نقش بی‌بدیل و تعیین کننده در شفاف‌سازی ارتباطات بین مخاطبان و مسئولان سازمان‌ها و نهادها و خصوصاً شناسایی و انعکاس مشکلات و موانع موجود کشور و همچنین مطالبات مردم ایفا کنند».

رئیس انجمن روابط‌عمومی ایران با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور روابط‌عمومی‌ها می‌توانند نقش مهمی در مسیر حل مشکلات ایفا کنند از برخی از مدیرانی که با تصمیم نامناسب، سطح روابط‌عمومی را تنزل داده‌اند خواست در تصمیمشان تجدیدنظر کنند.

ستاد خبری

کد: 718
نویسنده خبر: ماهنامه مدیریت ارتباطات
 
تصاویر مرتبط
  • تنزل جایگاه روابط‌عمومی در سازمان‌های دولتی یعنی فاصله انداختن بین مردم و مسؤولان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


چاپ  

گفتگو های ویژه


  Copyright 2009-2012 by cmmagazine Design & Support: 7TABLIGH