11
دبیر پانزدهمین همایش روابط عمومی الکترونیک در گفت‌وگو با همشهری آنلاین عنوان کرد

از دولت موبایل تا هوش مصنوعی / می‌خواهیم امسال متفاوت باشیم

  • کد خبر : 7791
  • 19 دی 1401 - 15:00
از دولت موبایل تا هوش مصنوعی / می‌خواهیم امسال متفاوت باشیم
پانزدهمین همایش روابط عمومی الکترونیک روز شنبه اول بهمن ۱۴۰۱ در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ما آنلاین، به نقل از همشهری آنلاین بهروز تقی‌پور دبیر و حمید ضیایی‌پرور عضو کیمته علمی این همایش، مهمان همشهری بودند و در خصوص این همایش گفت‌وگو کردند.

تقی‌پور درباره این دوره از همایش روابط عمومی الکترونیک به همشهری آنلاین گفت: «دبیرخانه همایش در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده است و من خوشبختانه از اولین دوره در این همایش حضور داشته و سمت‌های مختلفی در آن داشته‌ام. اولین دوره‌ای را که ما می‌خواستیم برگزار کنیم، به خاطر دارم که می‌گفتند روابط عمومی الکترونیک، اصلا این حرف‌ها چیست؟ خوب به یاد دارم که در همایش دوم دکتر عاملی عبارت “دولت موبایل” را به‌کار برد؛ مثلا پرداخت قبض با موبایل. همه می‌خندیدند و می‌گفتند چنین چیزی نداریم. مگر می‌شود این اتفاق بیفتد؟ آن زمان ما کارگاه‌های عملی برگزار می‌کردیم؛ کارگاه عملی تکنولوژی روابط الکترونیک. ما وبلاگ‌نویسی آموزش می‌دادیم. برای روابط عمومی ساخت ایمیل تدریس می‌شد. آن موقع، خب این چیزها خیلی جدید بود. درباره این همایش نیز همین اتفاق افتاده است و خیلی‌ها می‌گویند، هوش مصنوعی، روابط عمومی چه سنخیتی با هم دارند و چه ربطی به هم دارند. در واقع هوشمندی دوستان کمیته‌ علمی ما همین است که همیشه چند سال جلوتر موضوعاتی که در واقع قرار است در آینده اتفاق بیفتد را پیش‌بینی می‌کنند.»

او در ادامه در خصوص این همایش افزود: «در واقع عنوان اصلی آن “هوش مصنوعی، انسان طبیعی و روابط عمومی فراگیر” بوده و محورهای آن نیز مشخص شده است. ما امسال یکم بهمن قرار است همایش‌مان را برگزار کنیم. در این میان، ۱۸ مقاله حائز شرایطی شدند که کمیته داوران آنها را بررسی کنند. بررسی مقالات اکنون توسط کمیته علمی در حال انجام است. امسال با یک تفاوت در بحث ارایه مقالات کار را آغاز کردیم. همیشه دوستان می‌آمدند زحمت می‌کشیدند و ۸ تا ۱۰ مقاله به همایش ارائه می‌کردند که شاید خیلی کاربردی نبود. ما پنل‌هایی برگزار می‌کردیم که مخاطبان و شرکت‌کنندگان با موضوع علمی همایش درگیر می‌شدند با موضوع علمی همایش و نظرات‌شان را می‌گفتند و صحبت می‌کردند و ۳، ۴ نفر از اساتید یا مدیران استارت‌آپ‌های مختلفی که در همایش حضور داشتند می‌آمدند و نقطه نظرات‌شان را درباره موضوعی که مشخص شده است، اعلام می‌کردند و شرکت‌کنندگان نیز همینطور.»

تقی‌پور درباره تفاوت همایش امسال نیز گفت: «امسال ما نهایتا ۳ یا ۴ مقاله بیشتر ارایه نمی‌کنیم و ۳ پنل یک تا یک و نیم ساعت هم قرار است برگزار شود که اساتید مختلف مدیریت آن را برعهده دارند. می‌خواهیم با توجه به اینکه موضوع متفاوت است، یک همایش متفاوت هم داشته باشیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=7791

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.