11

برگزاری نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور مدیرعامل گهرزمین

  • کد خبر : 9013
  • 08 مهر 1402 - 9:06
برگزاری نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور مدیرعامل گهرزمین
نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و امور اقتصاد و دارایی و ۵۰۰ شرکت معدنی‌وصنعتی از جمله شرکت معدنی‌وصنعتی گهرزمین در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش ما آنلاین، نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و امور اقتصاد و دارایی و ۵۰۰ شرکت معدنی‌وصنعتی از جمله شرکت معدنی‌وصنعتی گهرزمین در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمدمجید فولادگر، معاون وزیر صمت سیاستگذاری یکپارچه و انسجام بین‌بخشی، توانمندی مدیریتی، سرمایه‌گذاری، تمرکز بر شرکت‌های رشدیافته دانش‌بنیان، دیپلماسی اقتصادی و روابط بین‌الملل و مهاجرت نخبگان را بررسی کرد. او نهادسازی، آسیب‌شناسی توسعه این بخش، راه‌اندازی دبیرخانه دائمی و تدوین بسته پیشرانه را مورد تاکید قرار داد.

سیدمحسن دهنوی، عضو هیات‌رئیسه مجلس‌ شورای‌ اسلامی نیز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان گفت: «تبدیل اقتصاد به اقتصاد دانش‌بنیان، نیازمند حضور جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شبکه بانکی در این مسیر است.»

در این رویداد که با حضور محمد محیاپور، مدیرعامل شرکت معدنی‌و‌صنعتی گهرزمین برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای با عنوان «تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال» میان روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی ریاست جمهوری، عباس علی‌آبادی، وزیر صمت و محمد محیاپور، مدیرعامل شرکت گهرزمین به امضا رسید.

در این نشست، محمدرضا موثقی‌نیا، معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو و مدیران شرکت‌های گل‌گهر، چادرملو، ملی‌ صنایع‌ مس، فولاد خوزستان و فولاد‌ مبارکه نیز حضور داشتند. در نخستین رویداد صنعت دانش‌بنیان که با مشارکت ایمیدرو برگزار شد مواردی در خصوص نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع‌ معدنی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شد و همچنین از بسته تشویقی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این رویداد رونمایی شد.

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=9013

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.