12
/هفته روابط عمومی ۱۴۰۲/

دیدار جمعی از اعضای شورای سیاست‌گذاری هفته روابط‌عمومی با وزیر فرهنگ

  • کد خبر : 8552
دیدار جمعی از اعضای شورای سیاست‌گذاری هفته روابط‌عمومی با وزیر فرهنگ
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ بیست‌و‌پنجم اردیبهشت ماه در آستانه آغاز هفته ارتباطات و روابط عمومی1402 ضمن دیدار صمیمانه با پیشکسوتان و صاحبنظران حوزه روابط عمومی و جمعی از اعضای شورای سیاست‌گذاری هفته روابط‌عمومی پای دغدغه‌های فعالان این عرصه نشست.

به گزارش ما آنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در دیدار با برخی اعضای شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی و باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران با اشاره به دغدغه‌های مدیران و فعالان حوزه روابط عمومی گفت: از آنجا که فعالیت در حوزه ارتباطات و روابط عمومی کاملا به شناخت عمیق از مردم، جامعه و درک عمیق نسبت به تحولات اصلی وابسته است، این حوزه در تقسیم بندی دانشگاهی زیرمجموعه شاخه علم جامعه شناسی قرار گرفته است و فعال این حوزه در صورتی که بتواند به تمامی این شاخص‌ها به بهترین شکل ممکن تسلط یابد می‌توان جایگاهی مطلوب برای حوزه روابط عمومی و ارتباطات ترسیم کرد.

اسماعیلی گفت: وزارت فرهنگ از هرگونه پیشنهادات سرآمدان حوزه روابط عمومی در خصوص تدوین و اصلاح مقررات و آیین نامه‌های این حوزه استقبال می‌کند و تا به امروز هم روند اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها از سوی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارتخانه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه راه برون رفت از چالش‌های حوزه روابط عمومی را باید در دل تجربیات فعالان حرفه‌ای این حوزه جستجو کرد، گفت:  تلقی بسیاری از مدیران از حوزه روابط عمومی، انتشار صرف اخبار سازمان است که این سطح از انتظار، حداقلی است؛ چرا که اثرگذاری خبر وابسته به مولفه‌های متفاوتی است که باید در کنار هم مورد توجه قرار گیرد.

وی با اعلام آمادگی وزارت فرهنگ و کمیسیون فرهنگی اجتماعی دولت برای ارتقای وضعیت حرفه‌ای و صنفی روابط عمومی‌ها و اهالی رسانه، از مدیران و فعالان این حوزه خواست با ارایه پیشنهادات و راهکارها، مشارکت فعال در تعیین شاخصه‌های علمی متناسب با تحولات روابط عمومی در راستای تدوین اسناد جدید و تاثیرگذار داشته باشند.

گفتنی است پیش از سخنان وزیر فرهنگ، جمعی از مدیران و فعالان روابط عمومی بخش دولتی و خصوصی سراسر کشور به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=8552

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.