5
/هفته روابط عمومی ۱۴۰۲/

راستی کن که راستان رستند

  • کد خبر : 8466
راستی کن که راستان رستند
رامین امینی زارع، کنشگر ارتباطات با توجه به نزدیک شدن هفته روابط عمومی 1402، با بیان اینکه "شعار امسال هفته روابط عمومی، شعاری متفاوت در عصر و زمانی متفاوت و اوضاع و احوالی دیگرگون است" گفت: سخن از راستی و درستی گفتن در روزگاری که ضرورت آن بیش از هر زمانی احساس می شود، ستودنی است.

به گزارش ما آنلاین، رامین امینی زارع، دانش‌آموخته دانشگاه تهران و کنشگر ارتباطات در یادداشتی که به مناسبت گرامیداشت هفته روابط عمومی در اختیار این رسانه قرار داده است با توجه به شعار اصلی این رویداد، بر راستی و درستی گفتار تاکید داشته است.

در ادامه متن کامل این یادداشت آورده شده است:

شعار امسال هفته روابط عمومی، شعاری متفاوت در عصر و زمانی متفاوت و اوضاع و احوالی دیگرگون است. سخن از راستی و درستی گفتن در روزگاری که ضرورت آن بیش از هر زمانی احساس می شود، ستودنی است. قلم و زبان که به راستی بچرخند چرخش جهان را هموار می‌کنند و جهانی راهوار برای ساکنان خود فراهم می‌آورند آن گونه که بزرگ مرد ایرانی چند هزار سال پیش گفته است که راه در جهان یکی است و آن هم راستی است. در اهمیت راست‌گویی بسیار گفته و نوشته‌اند اما راست‌گویی از دیرباز دراین سرزمین تابشگاه آفتاب، مورد تاکید و حتی سنجه و معیار نیک و بد مردمان بوده است، فروزش خورشید درخشان که شفافیت را پدید می‌آورد، منشا راستی در کردار و گفتار است و به قول نظامی:

چو صبح صادق آمد راست گفتار جهان در زرگرفتی محتشم‌ وار
چو سرو از راستی بر زد علم را ندید اندر جهان تاراج غم را

در دوعرصه پهلو به پهلوی خبر و روابط عمومی نیز چنین است که اعتبار یک سازمان یا رسانه و ماندگاری او و مخاطبانش به طرز موثری تحت تاثیر راهبرد راستگویی و صداقت با جامعه ذی‌نفعان است. اما گاه، برخی مصلحت اندیشی‌هایی که هیچ یک به اهمیت و شکوه راستگویی نیستند؛ رسانه و روابط عمومی را به ورطه ناپسند دروغ‌گویی می‌کشند، چه؛ دروغ سلاح موثری است که فقط یک بار می‌توان از آن استفاده کرد!
بر این اساس و به طور کلی، اگر چه گاه، دروغ به ظاهر رهاننده از مخمصه کنونی است اما در جمع کل و برآیند منافع ملی، همچون موریانه پایه‌ها و اساس را می‌جود و سرمایه اجتماعی را به فنا می‌دهد و حتی می‌تواند امنیت ملی کشورها را تحت تاثیر قرار دهد.

باری، انتخاب شعر ملک الشعرای بهار که شهره به ایران دوستی و همچون نگارنده شیفته سعدی است، انتخاب فرخنده‌ای بوده است که باید پاس داشت و چه نیک که نام مفاخر کشور به مناسبت‌های گوناگون برده شود. سال بعد هم می‌توان از شعر شهریار سخن ایران، کارمند راست کردار بانک کشاورزی که عشق به میهن داشت، بهره برد.

در پایان، ضمن تبریک یازدهمین هفته روابط عمومی (۲۷اردیبهشت تا ۳خرداد ۱۴۰۲) به همه کنشگران عرصه روابط عمومی در ایران و جهان، از صمیم قلب آرزو می‌کنم، روزگاری گفتگوی صادقانه و منطقی، جایگزین خشونت در جهان گردد، زیرا صداقت بهترین سیاست است.

(The proverb honesty is the best policy means it is better to admit one’s shortcomings and simply endure the consequences rather than live inauthentically or in fear of being found out. It is important to be honest and trustworthy and to demonstrate sincerity and truthfulness.)

یازدهمین هفته روابط عمومی با شعار اصلی «جز از راستی هیچ دم برنیار» از تاریخ بیست و هفتم اردیبشهت‌ماه لغایت دوم خردادماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۵۶۷۳۲ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=8466

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.