20
بیانیه باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران به مناسبت روز خبرنگار

روزی برای مرور آنچه هست و آنچه باید باشد/ از جنگ و کرونا تا رعایت اخلاق حرفه‌ای و حق طلبی

  • کد خبر : 6822
  • 15 مرداد 1401 - 15:05
روزی برای مرور آنچه هست و آنچه باید باشد/ از جنگ و کرونا تا رعایت اخلاق حرفه‌ای و حق طلبی
باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران به مناسبت روز خبرنگار با انتشار بیانیه‌ای ضمن تبریک این روز، به دغدغه همیشگی خبرنگاران که برخورداری از امنیت شغلی است، پرداخته است.

به گزارش ما آنلاین، بیانیه باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران به مناسبت روز خبرنگار بدین شرح است:

پیدایش رسانه‌های نوظهور و نقش آفرینی فناوری‌های نوین ارتباطات و اطلاعات، عصر جدیدی را ایجاد کرده است. رسانه و در راس آن خبرنگاران، به عنوان مولفه‌ای مهم و تاثیرگذار در ایجاد ارتباطات و فهم مشترک از رویدادها در درون هر کشور عهده‌دار نقش‌های راهبردی و سرنوشت‌ساز هستند.

از این رو هفدهم مردادماه یادآور تلاش‌های خبرنگاران حق‌طلب و پرسشگری است که چراغ آگاهی‌بخشی را روشن نگاه داشته‌ و بی‌هیچ چشم‌داشت قدم در این راه گذاشته‌اند. به واقع جامعه‌ای که خبرنگار پرسشگر و بستری برای پاسخگویی به مطالبات و گردش آزاد اطلاعات نداشته باشد، از داشتن فضای سالم و دموکراتیک دور خواهد ماند.

خبرنگاران به عنوان چشم بینای مردم، نماد امانتداری، صداقت، مسئولیت‌پذیری، تعهد، دلسوزی و وظیفه‌شناسی‌اند. افزون بر آن، عدالت‌طلبی، مبارزه بافساد و سیاه نمایی‌ها از ویژگی‌هایی است که از یک سو وظیفه اهل قلم را سنگین‌تر و از سویی دیگر جامعه را از تاریکی نجات داده و آن را در مسیر آزادی به حرکت در می‌آورد.

در این میان نباید این نکته از قلم بیفتد که داشتن امنیت شغلی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه‌های این قشر است. این نگرانی‌‌ به‌جا و مساله‌ای جدی که گاه باعث شده تا خبرنگار علاقه خود را کنار گذاشته و دلسردی و نومیدی باقی بماند.

باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران ضمن تبریک روز خبرنگار به همه اصحاب رسانه، یاد و خاطره شهید محمود صارمی و نیز درگذشتگان این حوزه را گرامی داشته و از تلاش‌ خبرنگاران و تمامی فعالان در حوزه خبری تقدیر کرده و امیدوار است مسئولین با توجه به اهمیت جایگاه رسانه، گره‌گشای مشکلات اصحاب رسانه بوده و در این عرصه همت گمارند.

غلامرضا کاظمی‌دینان رئیس کل باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران

امیرعباس تقی‌پور دبیرکل باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران

 

 

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=6822

    ثبت دیدگاه