7

می‌توان با داده‌ها داستان تعریف کرد

  • کد خبر : 8959
  • 26 شهریور 1402 - 11:16
می‌توان با داده‌ها داستان تعریف کرد
دکتر رضا شاه‌نظر، پزشک و برنامه‌نویس در صفحه‌ای جدید در ماهنامه «مدیریت ارتباطات» درباره «ارتباطات داده‌محور» نوشته است و خواهد نوشت او در اولین گام و به عنوان مقدمه در مقاله‌ای با نام «هر داده داستانی دارد» در شماره ۱۵۷ توضیحاتی درباره چیستی علم داده و شاخه‌های کاربردی آن در علوم ارتباطات، داده است. 

به گزارش ما آنلاین، دکتر رضا شاه‌نظر، پزشک و برنامه‌نویس در صفحه‌ای جدید در ماهنامه «مدیریت ارتباطات» درباره «ارتباطات داده‌محور» نوشته است و خواهد نوشت او در اولین گام و به عنوان مقدمه در مقاله‌ای با نام «هر داده داستانی دارد» در شماره ۱۵۷ توضیحاتی درباره چیستی علم داده و شاخه‌های کاربردی آن در علوم ارتباطات، داده است.

در بخشی از متن او چنین می‌خوانیم:

◾️ داستان‌پردازی با داده مثالی گویا از کاربرد و اهمیت علم داده در ارتباطات است و در چندسال اخیر به‌طرز شگفت‌آوری توجه کسب‌وکارها را جلب خود کرده‌ است.

◾️ تا آن‌جا که این نوع روایت‌گری در برخی از استارت‌آپ‌های کشور به‌صورت یک بازوی حرفه‌ای در سطح مدیریتی تیم‌های ارتباطات ایفای نقش می‌کند.

◾️ داستان‌پردازی با داده، مهارتی است که با تلفیق هنرمندانه علم داده، تصویرسازی و روایت، به داستان‌گویی با داده‌ها به شیوه‌ای هدفمند می‌پردازد تا پیام و بینش مورد نظر در کنار داده‌های مرتبط، در کمترین زمان ممکن و به شیوۀ متناسب به دست مخاطب برسد.

◾️ پایش و رصد شبکه‌های اجتماعی یا سوشال لیسنینگ از دیگر کاربردهای مهم علم داده در ارتباطات است و امروزه سامانه‌های هوشمند متنوعی در سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف این عملکرد کلیدی را تسهیل می‌کنند.

نسخه چاپی شماره ۱۵۷ «مدیریت ارتباطات» را از دیجی‌کالا و نسخه دیجیتال آن را از مگیران و طاقچه تهیه کنید. برای اشتراک با ۸۸۳۵۶۰۷۶ تماس بگیرید.

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=8959
  • نویسنده : رضا شاه‌نظر، متخصص قلب و برنامه‌نویس
  • منبع : شماره ۱۵۷ «مدیریت ارتباطات»

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.