20
توسط انتشارات سیمای شرق:

کتاب «سیاست‌گذاری رسانه‌ای» منتشر شد

  • کد خبر : 6769
  • 09 مرداد 1401 - 9:06
کتاب «سیاست‌گذاری رسانه‌ای» منتشر شد
کتاب «سیاست‌گذاری رسانه‌ای» نوشته علی حیدری، در 372صفحه و قطع وزیری توسط انتشارات سیمای شرق روانه بازار نشر شد.

به گزارش ما آنلاین، به نقل از روابط عمومی انتشارات سیمای شرق، جدیدترین کتاب این انتشارات که به صورت تخصصی در حوزه ارتباطات، روابط‌عمومی و رسانه فعالیت می‌کند با نام «سیاست‌گذاری رسانه‌ای» نوشته علی حیدری منتشر شد.

نویسنده در این کتاب بر لزوم توجه به سیاستگذاری رسانه‌ای در جامعه دو فضایی و شکل‎گیری آمیخته رسانه‌‎ای و ارتباطی که بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات، ابزار‌های هوشمند و چند رسانه‌‎ای و… به سرعت در حال رشد است، پرداخته است.

«سیاست‌گذاری رسانه‌ای» شامل پنج فصل با عناوین: بازاندیشی در سیاست‌گذاری رسانه‌ای (نگاهی جدید به ابعاد مسئله)، رویکرد‌های نوین نظری در سیاست‌گذاری رسانه‌ای، چهارچوب مفهومی سیاست‌گذاری رسانه‌ای در سازمان، مدلسازی سیاست‌گذاری رسانه‌ای و پیشنهاداتی برای اصلاح نظام سیاست‌گذاری رسانه‌ای در سازمان تأمین اجتماعی می‌شود.

در بخشی از خلاصه این کتاب آمده است: سیاستگذاری عمومی مشخصه بارز شکل‎گیری حکومت‎‌ها و دولت‎‌ها است و هیچ دولت و حکومتی را نمی‌توان فارغ از مقوله سیاستگذاری عمومی تصور نمود و اما سیاستگذاری عمومی در ساحت نوین خود یک مقوله میان رشته‏‌ای (مدیریت دولتی، علوم سیاسی، جامعه شناسی و…) است که وسیله تمشیت و تدبیر امور یک کشور است و بهمین مناسبت نمی‎تواند نسبت به مقوله سیاستگذاری رسانه‏‌ای که با رسانه‎‌ای شدن جامعه و فرهنگ از الزامات و مقتضیات شرایط موجود همه کشور‌ها شده است، بی‌تفاوت بماند.

در ایران کمی با تاخیر نسبت به کشور‌های پیشرو، طی سال‏‌های اخیر به مقوله سیاست‏گذاری رسانه‌‏ای پرداخته شده است ولیکن غالب این مجاهدت‏‌های علمی در زمینه سیاست‏گذاری رسانه‏‌ای یا برای حکومت‏‌ها و دولت‏‌ها و یا سیاست‏گذاری رسانه‌‏ای برای سازمان‏‌های رسانه‌‏ای بوده است و مقوله سیاست‏گذاری رسانه‏‌ای برای یک سازمان غیررسانه‏‌ای امر بدیعی است که در کتاب حاضر به آن پرداخته شده است.

علی حیدری، نویسنده این کتاب دارای دکترای مدیریت رسانه است و تاکنون در سمت‌‌های مدیریتی متعددی حضور داشته است.

در بخشی از توضیحات ناشر درباره علت انتشار این کتاب آمده است: امروز تولید و نشر محتوای رسانه‌ای بر بستر فضای مجازی و با ابراز‌های هوشمند (شبکه‌‌های اجتماعی مبتنی بر وب، ماهواره و تلفن همراه) جزء لاینفک زندگی مردم شده است. روند تغییر و تحولات در حوزۀ فضای مجازی و رسانه‌ای به نحوی است که هر روز بر تأثیر و تأثرات رسانه‌‌ها بر عملکرد دولت‌‌ها، سازمان‌‌ها و شرکت‌‌ها افزوده می‌شود. بر همین اساس با توجه به اهمیت نظری و ضرورت علمی موضوع سیاستگذاری رسانه‌ای، انتشارات «سیمای شرق» تصمیم به انتشار این اثر گرفته است.

کتاب «سیاست‌گذاری رسانه‌ای» در قطع وزیری و در ۳۷۲صفحه به قیمت ۲۲۰ هزار تومان توسط انتشارات سیمای‌شرق به بازار عرضه شده است. علاقه‌مندان برای تهیه نسخه فیزیکی این کتاب می‌توانند با شماره ۰۲۱۸۸۳۵۶۴۳۶ تماس بگیرند یا از طریق سایت دیجی‌کالا آن را سفارش دهند.

همچنین این انتشارات به جهت سهولت در دسترسی به آثار این نشر و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امکان دانلود تمامی کتاب‌‌های خود را به صورت الکترونیکی از پلتفرم‌‌های کتابخوان فراهم کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=6769

    ثبت دیدگاه