10

۳ مسیر برای رسیدن به موفقیت جمعی

  • کد خبر : 8279
  • 22 اسفند 1401 - 14:20
۳ مسیر برای رسیدن به موفقیت جمعی
تبدیل شدن به یک مدیر عالی فقط به معنای کمک به افراد برای دستیابی به پتانسیل کامل آنها نیست، بلکه به معنای رهبری تیم به عنوان یک واحد هم هست.سه رویکرد مربیگری (کوچینگ) وجود دارد که می‌تواند به شرکت یا موسسه کمک کند تا تمام افراد با هم پیشرفت کنند و به اهداف جمعی دست یابند.

به گزارش ما آنلاین، تبدیل شدن به یک مدیر عالی فقط به معنای کمک به افراد برای دستیابی به پتانسیل کامل آنها نیست، بلکه به معنای رهبری تیم به عنوان یک واحد هم هست. نشریه هاروارد بیزنس ری‌ویو سه رویکرد مربیگری (کوچینگ) را معرفی کرده است که می‌تواند به تیم شما کمک کند تا با هم پیشرفت کنند و به اهداف جمعی دست یابند:

۱- مربیگریِ مبتنی بر مشکل: با مشکلات و چالش‌ها به عنوان فرصت‌هایی برای توسعه تیم برخورد کنید. به جای اینکه در هنگام بروز مشکل وارد عمل شوید و مسئولیت را بر عهده بگیرید، تیم خود را تشویق کنید تا با در دسترس بودنتان و حمایت شما، برای حل آن با یکدیگر همکاری کنند. این رویکرد منجر به یادگیری سریع، افزایش اعتماد به نفس و سرمایه‌گذاری جمعی در کار خواهد شد.

۲- مربیگریِ مبتنی بر بحث: رویکرد سقراطی را برای بحث‌های تیمی در نظر بگیرید، پرسش‌های عالی بپرسید و به تیم خود فضایی بدهید تا به روش خود آنها را حل کنند و با هم هم‌فکری کنند. با این رویکرد، بینشی در مورد اینکه اعضای تیم چقدر کار را خوب می‌فهمند و کجا ممکن است به پشتیبانی اضافی نیاز باشد، به دست خواهید آورد.

۳- مربیگریِ بدون سرزنش: مواجهه با هر دو مفهوم موفقیت و شکست به عنوان فرصت‌هایی برای یادگیری، به تیم شما این امکان را می‌دهد که تمایل بیشتری برای به چالش کشیدن مفروضات، اعتراف کردن زمانی که چیزی درست کار نمی‌کند و دور شدن از اشتباهات داشته باشد – که به نوبه خود باعث شکست زودگذرتر و ارزان‌تر و پیشرفت‌های بزرگ‌تر خواهد شد.

منبع: HBR / نویسندگان متن کامل: سانین سیانگ و مایکل کانینگ / مترجم: شادی آذری حمیدیان

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=8279
  • منبع : فردای اقتصاد

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.