11

بیانیه سازمان دامپزشکی کشور به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی

  • کد خبر : 8543
بیانیه سازمان دامپزشکی کشور به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی
بیست وهفتم اردیبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومی فرصتی است تا نقش و جایگاه این هنر فن را به عنوان هنرهشتم یادآورشویم ودست آوردهای تلاشگران خانواده بزرگ روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور را ارج نهیم.

به گزارش ما آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور متن این بیانیه به شرح ذیل است: امروزه نقش روابط عمومی درتصمیمات استراتژیک سازمان، نقشی موثرقلمداد می‌شود و جایگاه روابط عمومی به عنوان ابزار مدیریتی بر مبنای حرکت‌های علمی و حرفه‌ای از مشخصه‌های جدید روابط عمومی درعصر ارتباطات قلمداد می‌شود. روابط عمومی صاحب سبک، به عنوان اصلی‌ترین حلقه ارتباط بین مدیران، کارکنان وجامعه، مسوولیتی خطیر درفرآیند تصمم‌گیری مدیران وشناخت افکارعمومی به عهده دارد.

روابط عمومی نوین، به مثابه آینه تمام نمای انتظارت و مطالبات برحق مردم، از سازمان‌ها و نهادهایی است که برای خدمت به آن‌ها، تکوین و سازمان یافته‌اند. روز ارتباطات و روابط عمومی فرصتی است مغتنم برای بازبینی هوشمندانه و منصفانه در راه‌های طی شده، فراز و نشیب‌های فراوان پیش رو و نیز ترسیم چشم‌اندازی روشن از آینده که می تواند درخور شان و منزلت جوامع امروز طراحی و تدبیر شود.

از زمانی که روابط عمومی به عنوان یکی از ارکان مدیریت وبخشی از نظام رسانه‌ای مطرح شده، اهمیت آن در مسوولیت ارتباطی سازمان‌ها، بنگاه‌های اقتصادی ونهاد‌های فرهنگی اجتماعی نمود تازه‌ای پیدا کرده است.

تفاهم اجتماعی از دیگر مفاهیم نوینی است که امروزه از عوامل تاثیر گذار درتوسعه جوامع انسانی محسوب می‌شود و پدید آوردن آن به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند تلقی می‌شود. در این میان روابط عمومی می‌تواند با زمینه‌سازی برای ایجاد تفاهم میان سازمان‌ها و مخاطبان نقش کلیدی خود را ایفا نماید.

روز ارتباطات و روابط عمومی بهانه‌ای است تا باردیگر یادآور شویم، نمادهای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یک جامعه در گرو ساز و کارهایی‌هایی همچون توزیع عادلانه اطلاعات، روشن‌گری افکارعمومی، مردم‌مداری و احترام به حقوق انسان‌ها به منظور افزایش سطح مشارکت مردمی است که ماموریت انجام آن به عهده روابط عمومی سازمان‌ها است.

بانگاهی نو به روابط عمومی و جایگاه آن می توان گام‌های موثری را جهت رشد نظام ارتباطی کشور برداشت و این حرفه و تخصص را درجایگاه و منزلت حقیقی خویش قرارداد. روز ارتباطات و روابط عمومی را به دست‌اندر کاران پر تلاش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم این روز نقطه عطفی درتوسعه و تحول روابط عمومی باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://cmmagazine.ir/?p=8543

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.